Ātrais kredīts bez darba vietas – seši iemesli to neņemt

By | 7 aprīlis, 2012

Ātrais kredīts bez darba vietas

Rakstā tiek apskatīta ātro kredītu ņemšanas specifika un iemesli, kādēļ zaudējot darbu būtu jāizvairās no šī pakalpojuma izmantošanas.

[button link=”http://www.atrsaizdevums.lv” color=”teal”] salīdzināt kredītus[/button]

Ienākumu zaudēšana un ātrais kredīts kā palīgs

Darba zaudēšana, sevišķi, ja vienā vietā esat bijis nodarbināts ilgstoši izraisa plaša spektra emocijas, sākot no bailēm un bezcerības, ko darī tālāk līdz eiforijai par atbrīvošanos no netīkamās nodarbes. Paralēli, absolūti lielākajai daļai bezdarbnieku tas izraisa arī ienākumu zaudēšanu un pārdomas, ko darīt turpmāk. Ja iepriekš nav veidoti uzkrājumi un citu darbu uzreiz atrast neizdodas, var rasties jau eksistenciālas grūtības, t.sk. grūtības nodrošināt sevi un savu ģimeni ar pārtiku un dzīvesvietu. Ņemot vērā iepriekšminēto, turpinājumā apskatīsim galvenos iemeslus, kādēļ būtu jāizvairās no ātrā kredīta ņemšanas situācijās, kad ir zaudēts darbs un jauni ienākumu avoti pārskatāmā periodā nav redzami.

1. Ātro kredītu nebūs iespējams atmaksāt

Izprotot pašreizējās finansiālās problēmas un iespējamo situācijas bezcerību, atsakies no kredīta ņemšanas. Lai arī vairāki aizdevēji pirmo kredītu piedāvā uz 30 dienām bez procentiem un komisijas maksas, nauda vienalga būs jāatdot. Bez ienākumiem Tu to nespēsi izdarīt, turklāt pat gadījumā, ja vēlēsies pagarināt kredīta atdošanas termiņu par to būs jāmaksā (vidēji 10 – 25% mēnesī no kredīta summas). Vairums aizdevēju ļauj pagarināt termiņu ne vairāk kā trīs reizes. Gadījumā, ja izliksies par beigtu un nereaģēsi uz viņu jautājumiem, būs jāmaksā soda nauda – vidēji 1% dienā par neatmaksāto summu. Turklāt aizdevēji parasti nevelk garumā un uzreiz vēršas pie tiesu izpildītājiem vai parādu piedzinēju firmām.

2. Ātrais kredīts neko neatrisinās

Pirmajā reizē uzņēmumi piedāvā aizņemties ne vairāk kā pāris simtus latus. Dzīvojot ļoti taupīgi un nenomaksājot dažus komunālo pakalpojumu vai elektrības rēķinus ar šo summu 3 – 4 cilvēku ģimene var izdzīvot vienu mēnesi, bet neko vairāk. Vēlākais pēc mēneša nauda būs beigusies, bet parāds paliks. Grūti gan būtu nosodīt cilvēku, kurš bezizejas situācijā paņem šo kredītu, bet ieteicams tas nav.

3. Ātrajam kredītam ir lētākas alternatīvas

Neskatoties uz darba zaudējumu, Tev iespējams joprojām ir saglabājusies kredītkarte. Komisijas maksa par tās izmantošanu ir vidēji 30% gadā, turklāt dažas bankas piedāvā lietot pirmo mēnesi bez maksas un gadījumā, ja izdodas atmaksāt aizlienēto līdz nākamā mēneša 15. datumam, procenti nav jāmaksā. Otra alternatīva būtu aizņemties no draugiem, radiem vai paziņām. Protams, ir iespējams, ka aizņemoties un vēlāk nespējot atmaksāt kredītu varētu tikt sabojātas attiecības, taču dzīvē gandrīz visu var labot vienkārši izrunājoties.  

4. Ātrais kredīts noēd tavu nākotnes enerģiju

Aizņemoties naudu jebkādai vajadzībai – ikdienas patēriņa, īpašam pirkumam vai hipotekārajam kredītam, mēs aizņemamies to, ko vēl neesam nopelnījuši – nākotnes augļus. Šāds risinājums būtu pieļaujams tikai situācijās, kad ieguvums solās lielāks nekā zaudējumi, piemēram, kredīts studijām, darbam ārzemēs (liela alga) vai veselības probēmu gadījumā (operācija), kad var tikt apdraudēta dzīvība. Turklāt aizņēmums negatīvi ietekmē domāšanu, jo tā vietā, lai domātu, kā vairāk nopelnīt tiek mēģināts maksimāli ietaupīt. Tas nav pareizi un neveicina attīstību.

5. Ātrie kredīti var radīt atkarību no aizņemšanās

Dažādi ASV un Lielbritānijā veiktie pētījumi apstiprina, ka liela daļac cilvēku, kas aizņemas vienreiz, dara to arī atkārtoti. Lai arī tendence pati par sevi nav uzskatāma par bīstamu, ja tai seko atbilstoša maksātspēja, tas tomēr ir ļoti bīstami, ja analizē kontekstā ar darba vietas zaudēšanu un pastāvīgu ienākumu trūkumu. Pasaules tendences arī liecina, ka miljoniem cilvēku izmanto ātros kredītus, lai nosegtu hipotekārā kredīta mēneša maksājumus, taču šāds risinājums nav ilgtspējīgs un, nepalielinoties ienākumiem, beigās tiek zaudētas mājas, taču parādi saglabājas.

6. Ātrais kredīts nav stilīgs

Pretēji tam, ko mums cenšas iestāstīt reklāmas un apmaksāti raksti drukātajā presē un internetā, ātrie kredīti nav stilīgi. Sevišķi situācijā, kad ir zaudēts darbs. Aizdevumi internetā ir ļoti izdevīgs bizness un tā vietā, lai aizņemtos, ideālā gadījumā būtu jācenšas atrast investoru un jāveido pašam savs uzņēmums, jo peļņa ir vienkārši pasakaina. Turklāt līdz ar ekonomisko situāciju būtiski ir pieaudzis klientu skaits, bet, kur aitas tur cērpēji, arī  aizdevēji r savairojušies kā sēnes pēc lietus un uzmācas no visām pusēm.

Kopumā ātro kredītu drīkst ņemt tikai tie cilvēki, kam ir regulāri, paredzam ienākumi un izpratne par to kā un kad atmaksāt aizdevumu. Zaudējot darbu, galvenais ir maksimāli ātri atrast jaunu ienākumu avotu, nevis uzkraut parādsaistības. Ja nepieciešama nauda, aizņemieties no draugiem, radiem vai paziņām, bet nemelojiet par atdošanas termiņiem.