Ātrais kredīts – kuru izvēlēties?

By | 24 novembris, 2011
Scarleth White /Foter

Ātro kredītu piedāvājums Latvijā ir plašs un katram atbilstoši savai pieredzei, vajadzībām un iespējām ir iespējams izvēlēties tieši savu kreditoru. Ir daudz kritērji, kas būtu jāņem vērā, taču būtiskākie ir tikai trīs  (1) uzticamība, (2) izdevīgums, (3) darbības ilgums.

Uzticamība
Vislabāk pirms kredīta ņemšanas ir iegūt atsauksmes par konkrēto pakalpojuma sniedzēju.  Ja to nav iespējams izdarīt personīgi, tad atliek meklēt atsauksmes internetā. Protams, tas nebūs 100% objektīvi, jo pastāv iespēja, ka notiek konkurentu nomelnošana, tāpat vienmēr var būt vismaz 1 neapmierināts klients, kas sev uzlicis par dzīves pienākumu sagandēt kādam uzņēmuma un mūsdienās internetā to var izdarīt salīdzinoši veiksmīgi. Neskatoties uz iepriekšminēto, pamatīga izpēte ļauj apzināties galvenos riskus un problēmas, no kurām katram būtu vērts izvairīties. Šādā perspektīvā jebkāda informācija ir labāka par tās pilnīgu trūkumu.

Atceries, ka sākot ar 2011. gada 1. novembra visiem ne-banku kreditoriem ir vajadzīga īpaša Patērētāju tiesību un aizsardzību centra izsniegta licence. Maksa par licenci ir 50`000 ls, līdz ar to ir atbirusi liela daļa šaubīgo kaktu kantoru un palikuši lielāki spēlētāji. Piemēram ViaSms, ir dibināts pirms četriem gadiem un šajā laikā uzkrājis lielu pieredzi un ir ar labu reputāciju (pārbaudiet google).

Izdevīgums
Pirms aizņemšanās vienmēr ir jāizvērtē konkrētās rīcības sekas, riski un potenciālais ieguvums. Kad tas ir izdarīts un lēmums ir pieņemts vērts aplūkoties pēc izdevīgākā risinājuma. Attiecībā uz ātrajiem aizdevumiem vissvarīgāk būtu skatīties vai aizdevējs piedāvā pirmo aizdevumu bez komisijas maksas. Šāds solis apliecinātu, ka uzņēmuma nolūks ir veidot ilgtermiņa attiecībās, kā arī ļauj katram pašam pārbaudīt savas iespējas noteiktā laikā atdot aizņēmumu. Ja pēc pirmā mēģinājuma rodas secinājums, ka maksājumu disciplīna nav Tava stiprā puse, apsveicu, Tu esi ieguvis jaunu pieredzi, kas tevi ir pasargājusi no daudz lielākām grūtībām (hipotekārais kredīts) nākotnē. Tomēr ņem vērā ātrais kredīts bez komisijas maksas nenozīmē, ka tev tas nebūs jāatdod nekad. Izlasi kārtīgi līguma nosacījumus.

Darbības ilgums
Nebūtu vēlams uzsākt sadarbību ar uzņēmumiem, kas dibināti pavisam nesen, t.i. nostrādājuši mazāk par 1-2 gadiem. Aplūkojiet Lursoft datu bāzi, pamatdatus tajā ir iespējams iegūt bez maksas.

Gadījumā, ja esat nosliekušies par labu ātram aizdevumam internetā, iesakam aplūkot mūsu uzticamāko sadarbības partneru piedāvājumu vietnes pirmajā lapā.