Biežāk uzdotie jautājumi*

By | 23 novembris, 2011

1. Kas ir aizdevums internetā?

Ātrais aizdevums ir īstermiņa kredīts, kuru tradicionāli piešķir uz laiku līdz vienam gadam, bet parasti uz daudz īsāku termiņu?

2. Kas var pretendēt uz ātrā kredīta saņemšanu?
Atkarībā no aizdevēja politikas, ātro kredītu var piešķirt jebkuram Latvijas Republikas pilsonim vai pastāvīgajam iedzīvotājam ar beztermiņa atļauju, kas dod iespēju likumīgi uzturēties un strādāt valsts teritorijā. Jābūt sasniegušam 18 gadu vecumu (atsevišķiem aizdevējiem vecuma slieksnis ir augstāks).
Vairums aizdevēju izvirza vēl prasības pēc regulāriem ienākumiem, kas ļautu atmaksāt aizdevumu, kā arī tīru kredītvēsturi, t.i. nedrīkst būt nenokārtoti maksājumi par citiem kredītiem vai citas parādsaistības.

3. Vai vienlaicīgi var saņemt vairākus ātros aizdevumus?
Vienā uzņēmumā vienlaicīgi var saņemt tikai vienu aizdevumu, taču paralēli var aizņemties vairākos uzņēmumos, ja vien neesi iekļauts kredītu parādnieku reģistros (var būt izņēmumi). Tomēr šādu iespēju nedrīkstētu izmantot, lai segtu iepriekšējo kredītu saistības, jo tas var radīt neatgriezeniskas sekas (kredītu aplis).

4. Kādi dokumenti  ir nepieciešami, lai saņemtu aizdevumu?
Nav nepieciešami nekādi dokumenti, tikai bankas konts un mobilā tālruņa numurs.

5. Kādā veidā ir iespējams saņemt kredītu?
Atkarībā no pakalpojuma sniedzēja, aizdevumu ir iespējams saņemt dažādi –  klientu apkalpošanas centros,  ar īsziņas starpniecību vai piesakoties kredītam aizdevējkompānijas mājas lapā

6. Vai ir nepieciešama ķīla vai galvotājs?
Nē, lai aizņemtos mikro-kredītu nav nepieciešams galvotājs vai ķīla.

7. Vai līgumā ir jābūt norādītai pilnīgai informācijai, t.sk. gada procentu likmei (GPL)?
Kredītņēmējam ir tiesības saņemt vispusīgu un pilnīgu informāciju par aizdevumu, tā cenu un veicamajiem maksājumiem. Aizņēmējam ir tiesības maksāt tikai kreditēšanas līgumā norādītos maksājumus. Gadījumā, ja līgumā nav sniegta precīza informācija par GPL vai citām izmaksām vai šī informācija ir maldinoša kredītņēmējam ir tiesības maksāt tikai likumiskos procentus (saskaņā ar Civillikumu t.i., 6 procenti gadā).

8. Vai ir tiesības atdot kredītu ātrāk par noteikto termiņu?
Kredītņēmējam ir tiesības nokārtot savas saistības pirms termiņa, maksājot procentus un citas papildus izmaksas tikai par konkrēto laikaposmu, kurā pakalpojums izmantots.

9. Vai ir vērts salīdzināt vairāku aizdevēju piedāvājumus?
Neapšaubāmi piedāvājumu salīdzināšana ir pat ļoti ieteicama. Būtu jāņem vērā tādi kritēriji kā uzticamība, pakalpojuma sniegšanas ātrums, izmaksas (komisijas maksa, procentu maksājumi, potenciālais līgumsods), informācijas pieejamība, atsauksmes.

9. Ko darīt, ja nav iespējams atmaksāt ātro aizdevumu?
Gadījumā, ja radušās grūtības atmaksāt aizdevumu, aizņēmējam ir tiesības lūgt aizdevēju sastādīt individuālo kredīta atmaksas grafiku. Soda procenti var būt fiksēti jau sākotnējā līgumā, taču savstarpēji vienojoties to apjoms var tikt koriģēts. Par kredīta atmaksas kavēšanu aizņēmējs maksā kreditoram līgumsodu.

10. Vai gadījumā, ja nav iespējams atmaksāt aizdevumu ir vērts runāt ar aizdevēju?
Jā, rodoties grūtībām atmaksāt aizdevumu ir vēlams nekavējoties par to informēt kreditoru, nosūtot oficiālu, ierakstītu vēstuli, kurā tiek pausta gatavība turpināt sadarbību un izteikts lūgums par atmaksas termiņa pagarināšanu (vēlams vēstuli nokopēt un glabāt savām vajadzībām).

11. Kur  es varu iegūt papildus informāciju par mani interesējošiem jautājumiem saistībā ar ātrajiem kredītiem?
Iesakām ielūkoties portāla sadaļā kredītpalīgs, sazināties ar aizdevumu sniedzējiem vai vērsties pie Patērētāju tiesību un aizsardzības centra speciālistiem.

[button link=”http://www.atrsaizdevums.lv” type=”big” color=”red”] Saņemt naudu[/button]

*Atbildēm ir informatīvs raksturs.