Kredītu salīdzinājums

By | 25 novembris, 2011

Ātrie kreditori pēdējo gadu laikā ir savairojušies kā sēnes pēc lietus un, lai arī pēc ieviestās licencēšanas sistēmas to skaits ir samazinājies no pāris simtiem līdz vairākiem desmitiem, tomēr to skaits joprojām Latvijas tirgum ir ļoti ievērojams.

Ņemot vērā, ka kredītņēmējs var izvēlēties jebkuru no piedāvājumiem, taču to lielajā klāstā var viegli apjukt, portāls sīkāk analizēs sešus no lielākajiem un atzītākajiem kreditoriem – 1) MiniCredit, 2) SmsCredit, (3) SohoCredit, (4) BigBank, (5) Vivus un (6) GreenCredit.

Uzreiz jāpiebilst, ka visi, izņemot vienu, ir tradicionālie mikrokreditētāji un tiem ir izsniegta nebanku kreditēšanas licences, savukārt BigBank tiešām arī ir banka, kas izsniedz neliela apjoma aizdevumus.  Būtiskākā atšķirība – BigBank, izsniedzot kredītus prasa galvotāju, pārbauda ienākumus un pie lielāka apjoma kredīta (vairāki tūkstoši latu) prasa arī ķīlu.  Svarīgākie rādītāji apkopoti portāla atrsaizdevums.lv sākumlapā.

Rūpīgs lasītājs uzreiz pamanīs, ka tabulā nav norādīta kredītu gada procenta likme (GPL).  Saskaņā ar Ministru kabineta 2011. gada 1. novembrī spēkā stājušamies noteikumiem GPL ir jānorāda jebkurā ātrā kredīta izsniegšanas līgumā. Gadījumā, ja informācija par procentu likmēm ir norādīta neskaidra vai maldinoša, patērētājs ir tiesīgs maksāt tikai likumiskos procentus, t.i. 6% gadā. Protams, lai to panāktu vispirms, visticamāk, katrs konkrētais jautājums tiktu skatīts tiesas sēdē, bet tas var sanākt ļoti dārgi, tādēļ labāk uzreiz kārtīgi izlasīt līgumu un, ja nepieciešams lūgt to papildināt.

[button link=”http://www.atrsaizdevums.lv” type=”big” color=”red”] Saņemt naudu[/button]