Bezmaksas kredīts

By | 22 jūlijs, 2012

Šobrīd vairākas kredītiestādes piedāvā izsniegt kredītus bez maksas. Bezmaksas kredīts ir īpašs piedāvājums, kas ļauj papildināt kontu 15 minūšu laikā ar 20 – 200 Ls. Šis piedāvājums ir īpaši noderīgs gadījumos, kad nauda nepieciešama steidzami un nav laiks vilcināties. Ja vēlaties izmantot kredītu bez komisijas maksas vairākkārt, tad katru reizi ir jāizvēlas cits 0% kredīta nodrošinātājs (salīdzināt visus bezmaksas kredītus).

Nenoliedzami interese par iespēju aizņemties naudu par to neko nemaksājot ir ļoti daudziem un katru gadu vairāki simti tūkstoši Latvijas iedzvīvotāju izmanto iespēju atmaksāt tikpat, cik aizņēmušies un ne santīmu vairāk. Tiesa, lai tas notiktu ir svarīgi ņemt vērā, ka šāds nosacījums ir spēkā tikai gadījumā, ja kredīts tiek atmaksāts līgumā noteiktajā termiņā, t.i. ne ilgāk kā 30 dienu laikā.

Kredītam iespējams pieteikties visu diennakti, taču pieteikumi tiek izskatīti tikai darba laikā (katru dienu no 9.00 – 22.00). Piesakoties kredītam internetā pirmajā reizē, aizdevēja mājas lapā ir jāaizpilda reģistrācijas anketa, kurā jānorāda personīgā informācija par sevi, kā arī jāpārskaita 1 santīms uz kreditora bankas kontu. Tā ir standartizēta procedūra, ar kuras palīdzību kreditors var pārbaudīt potenciālā klienta personību (vecums, kredītsaistības, ienākumi) un attiecīgi pieņemt lēmumu par aizdevuma izsniegšanu vai atteikšanu. Atkārtota kredīta saņemšanai pietiks ar sms nosūtīšanu.

Kopumā, lai saņemtu bezmaksas kredītu ir nepieciešams dators ar interneta pieslēgumu un mobilais telefons, uz kuru reģistrācijas procesā jums tiks nosūtīts unikāls kods. Kodu vajadzēs izmantot pārskaitot caur internetbanku 1 santīmu uz izvēlētā kreditora bankas kontu.

Vairums klientu, kas piesakās 0% kredītam ir Rīgas iedzīvotāji un visbiežāk tiek pieprastīts naudas aizdevums līdz 100 Ls. Tā ir pietiekami liela summa, lai taupīgi dzīvojot iztiktu pāris nedēļas līdz nākamajai algai, ja iepriekš gadījies visu iztērēt un arī pietiekami liela summa, lai segtu steidzamus izdevumus saistībā ar veselību, hipotekārā kredīta ikmēneša maksājuma segšanu vai kārotas preces iegādi.

Kā izvēlēties kredītu gudri?

Šobrīd Latvijas kredītu tirgū darbojas vairāki desmiti uzņēmumi, no kuriem tikai neliela daļa izsniedz bezmaksas kredītus, taču tie visi nav vienādi. Izvēloties aizdevumu, iedzīvotāji reti, kad pievērš uzmanību tādiem faktoriem kā – (1) kredīta pagarināšanas likme, (2) naudas saņemšanai nepieciešamais laiks, (3) kredīta komisijas maksas apmērs.

Vissvarīgākais faktors mikrokredītu gadījumā ir tas, vai tas tiek piedāvāts bezmaksas, jo tādējādi ir iespējams uzreiz ietaupīt līdz pat 50 Ls. Otrs svarīgākais faktors ir kredīta pagarināšanas likme, kas var svārstīties no 12,5 līdz pat 30 procentiem par aizdevuma pagarināšanu uz vienu mēnesi. Ja paņemts 200 Ls aizdevums, tad par termiņa pagarināšanu var būt jāmaksā 25 Ls vai 60 Ls, atšķirība ir pamatīga. Protams, aizņemoties vienmēr ir jābūt izpratnei kādā veidā naudu atmaksāt, taču vienmēr var notikt aizķeršanās un šādā scenārijā ir labāk, lai par to nebūtu dārgi jāmaksā. Savukārt, laiks līdz naudas saņemšanai kontā parasti nepārsniedz 10 – 20 minūtes, taču labāk būtu rēķināties ar vienu stundu, ja arī elektronisko maksājumu veikšanā var gadīties aizkavēšanās.

Kā atmaksāt kredītu?

Naudas aizdevuma atmaksa notiek līdzīgi kā veicot jebkuru maksājumu internetā. Nauda ir jāpārskaita uz kreditora bankas kontu, maksājuma uzdevumā norādot šādu informāciju – vārds, uzvārds, klienta numurs un līguma numurs. Ideālā gadījumā nauda būtu jāatmaksā ne vēlāk kā divas darba dienas pirms līguma darbības termiņa beigām. Šādā veidā iespējams izvairīties no problēmām, kas varētu rasties dēļ datora vai interneta darbības traucējumiem, kā arī starpbanku maksājumu īpatnībām. Ja iespējams, veicot maksājumu, pievērsiet uzmanību, lai jūsu un aizdevēja konts ir vienā un tajā pašā bankā. Rīkojoties atbilstoši iepriekš norādītajiem ieteikumiem bezmaksas kredīts būs tiešām bez maksas.