Gribu aizņemties naudu

By | 17 novembris, 2012

Kad gribu aizņemties naudu tā parasti ir vajadzīga tūlīt. Šeit apkopotie piedāvājumi ļauj aizņemties bez ķīlas līdz pat 1000 Ls 15 minūtēs. Ja vajadzīga mazāka summa, piemēram, 20, 50, 100, 150 vai pat 200 eiro, to iespējams iegūt bez procentiem un komisijas maksas uz laiku līdz 1 mēnesim. Pirms aizņemies izvērtē savu maksātspēju. Rīkojies atbildīgi.

Kā aizņemties naudu pareizi?

Mūsdienās internets un avīzes ir pārbaztas ar dažādiem, tukšiem solījumiem par iespēju aizņemties naudu uz pasakainiem noteikumiem. Protams, vairums no tiem ir visai tālu no patiesības un apdraud kredītņēmēju intereses. Lai sakārtotu procesu, valsts ir izveidojusi licencēšanas sistēmu, ko uzrauga Patērētāju tiesību un aizsardzības centrs. Maksa par 1 licenci ir aptuveni  70 tūkstoši leiro, kas nozīmē, ka licenci var iegūt tikai un vienīgi nopietni uzņēmumi. Tā rezultātā šobrīd Latvijā darbojas vairāki desmiti aizdevēju, no kuriem vairums ir līzinga firmas un lombardi. Paralēli daļa nodarbojas ar kredītu izsniegšanu internetā un tieši šie piedāvājumi arī visbiežāk ir samērā izdevīgi. Aizņemties līdz 200 eiro bez procentiem, bez ķīlas un bez komisijas maksas uz laiku līdz 30 dienām ir ļoti vilinoši. Nav brīnums, ka šim vilinājumam ik gadu ļaujas vairāki simti tūkstoši Latvijas iedzīvotāju.

Kad gribi aizņemties naudu, ir svarīgi izvērtēt dažādus variantus, jo tikai tā iespējams atrast izdevīgāko kredītu. Pieteikšanās aizdevumam ir bez maksas un neuzliek nekādas saistības. Lai pieteiktos kredītam Tev ir:

  • jāreģistrējas izvēlētā kreditora mājas lapā (piedāvājumus skat. atrsaizdevums.lv sākumlapā);
  • jāpārskaita reģistrācijas maksa 0,01 eur apmērā (ja tāda tiek prasīta);
  • jānorāda aizdevuma summa (ar sms vai savā jaunizveidotajā profilā);
  • jāsaņem nauda.

Izdarot visu pareizi, naudu saņemsi aptuveni 10 līdz 20 minūtēs, pie nosacījuma, ka tev un aizdevējam ir konts vienā un tajā pašā bankā. Daudzi saka – gribu aizņemties naudu, taču reālā dzīvē pat nemēģina to izdarīt. Ja var iztikt bez, tad tas ir ideāli, taču, ja iztikt nevar, bet ir bailes vai kauns paprasīt, tad tas arī nav labi.

Cik maksā aizņemšanās?

Jau minējām, ka šobrīd vairāki piedāvājumi ir pieejami bez komisijas maksas un procentiem. Šis nosacījums ir spēkā jaunajiem klientiem vairākos uzņēmumos uz termiņu līdz 1 mēnesim. Ja naudu atmaksāt savlaicīgi nav iespējams, pastāv iespēja kredīta līgumu pagarināt par maksu (no 12,5% mēnesī). Papildus tam, aizņemoties atkārtoti, vai neizmantojot īpašos akcijas nosacījumus, ir jāmaksā komisijas maksa par finanšu resursu izmantošanu. Standartā ši likme svārstās no 10% līdz 25% mēnesī, bet var būt arī krietni augstāka. Detalizēts piedāvājumu salīdzinājums ir aplūkojams sākumlapā.

Daļa cilvēku aizņemoties jau zin, ka naudu neatmaksās. Tas nav pareizi, jo soda sankcijas par saistību nepildīšanu mēdz būt ļoti augstas. Piemēram, smscredit soda sankcijas paredz 1% soda naudu par katru kavēto dienu. Kavējot naudas atmaksu ilgstoši, aizņēmējs iekļūst parādnieku reģistrā. Ja tas notiek hipotekārā kredīta vai jebkura kredīta preču iegādei saņemšana nākotnē kļūst ļoti problemātiska.

Aizņemies atbildīgi un izvērtē savas iespējas atmaksāt. Ar gribu aizņemties naudu vien nepietiek, vajag arī reālistiski apzināt savas spējas un iespējas.