Izlaiduma dāvana – nauda

By | 8 maijs, 2013

Sākotnēji daudziem vecākiem liekas, ka bērnudārza izlaidums ir pats svarīgākais dzīvē, taču pats jaunietis izlaiduma nozīmi daudz labāk apzinās, beidzot pamatskolu vai 12. klasi. Izlaiduma dāvana ir viena no tām lietām, kas rada neskaidrības, galvenokārt, radiem un draugiem. Vecāki, brāļi vai māsas var uzdāvināt tikai puķes vai grāmatu un ar to jau būs gana. Turpretim attālāk stāvošiem būtu vēlams pagodināt gaviļnieku ar kādu lielāku dāvanu vai naudu, lai pats iegādājas, kas nepieciešams.

Cik būtu jāmaksā izlaiduma dāvanai ?

Vienots kritērijs, kā noteikt, kādā cenā būtu jāpērk izlaiduma dāvana nav. Viss atkarīgs no jūsu rocības, ieraduma un dāvanas saņēmēja priekšstata par labu dāvanu. Vairumā gadījumu dāvana 10 Ls – 30 Ls būtu gana liela, taču jāņem arī vēlā paša izlaiduma dalībnieka vajadzības un spēju pielietot saņemto dāvanu. Gadījumos, kad izlaidums nāk kā pārsteigums no zila gaisa un makā svilpo vējš, viens no veidiem, kā saglabāt seju un uzdāvināt, ko vērtīgāku ir aizņemšanās bez komisijas maksas (0%). Ātrais naudas aizdevums līdz 200 Ls šobrīd ir pieejams bez komisijas maksas (jāatdod, cik paņemts). Nauda kontā ienāk mazāk kā 1 stundas laikā (ja bankas konts ir tajā pašā bankā, kur aizdevējam). Protams, pirms aizņemties ir svarīgi paturēt prātā, ka šis variants ir derīgs tikai tajās reizēs, kad ir 100% pārliecība par to, ka izdosies atmaksāt kredītu savlaicīgi. Pretējā gadījumā būs jāmaksā par naudas kredīta atmaksas termiņa pagarināšanu un tas parasti ir daudz dārgāk nekā sākotnēji liekas.

Pats sliktākais, ko var darīt reizēs, kad nav līdzekļi, lai iegādātos izlaiduma dāvanu ir neierasties uz svinīgo pasākumu. Ja rocība ir mazāka un nav vēlme aizņemties, tad daudz labāk ir nopirkt vienkārši puķes un paspiest roku, nevis kautrēties un sēdēt mājās. Mēs visi kādreiz esam beiguši savu mācību iestādi un tuvu, svarīgu cilvēku līdzdalība izlaidumā padarīja to īpašu. Dāvanas jau sen ir aizmirstas, bet izlaiduma sajūta tomēr paliek uz mūžu vai vismaz uz ilgu laiku un tas ir būtiski.

Kopumā nauda dāvanā var būt labs variants brīžos, kad trūkst izdoma, bet gribās, ko dāvināt, taču daudz labāk ir likt lietā fantāziju un uzdāvināt, ko patiešām nozīmīgu, vērtīgu. Nauda nāk un aiziet, bet atmiņas paliek.