Kredīts mācību līdzekļu iegādei

By | 7 maijs, 2013

Izglītība nekad nav bijusi lēta, taču diemžēl Latvijā netiek pilnvērtīgi nodrošināta Satversmē paredzētās vienlīdzīgās tiesības uz izglītību. Pētījumi liecina, ka mācību līdzekļi bērna sagatavošanai  pamatskolas un vidusskolas vecumā var izmaksāt līdz pat 100 ls (150 eiro) un arī mācības profesionālās izglītības iestādēs un augstskolā nav lētākas. Kredīts mācību līdzekļu iegādei ir viens no variantiem, kā iegūt papildus naudu, lai sagatavotos jaunam mācību gadam. No otras puses, tas nav vienīgais risinājums.

Kā iegādāties mācību līdzekļus lētāk ?

Ātrais naudas kredīts internetā bez ķīlas ļauj saņemt līdz pat 200 Ls (300 eiro) uz laiku līdz 1 mēnesim dažu minūšu laikā. (Lētākie kredītu aizdevumi apkopoti portāla sākumlapā). Noteiktajā termiņā ir jāatmaksā tikai tik, cik ir paņemts, taču ir jābūt piesardzīgam, jo aizņemoties vairāk nekā variet atļauties, variet sagraut savu mājsaimniecības budžetu. Kredīts mācību līdzekļu iegādei var palīdzēt visas skolai nepieciešamās lietas, taču no otras puses, pēc kredīta atmaksas, tomēr būs jāiztiek arī līdz nākamajai algai.

Otrs variants, kā iegādāties mācību grāmatas un citas lietas, ir to iegāde no paziņām vai draugiem. Daudzus noderīgus risinājumus piedāvā arī sludinājumu portāli. Protams, darba burtnīcas būs jāpērk jaunas, jo tās jau būs aizpildītas, taču vismaz daļu no grāmatām var iegādāties lietotas.

Kur meklēt palīdzību, finansiālu atbalstu ?

Ātrais kredīts mācību līdzekļu iegādei nebūt nav vienīgais veids, kā iegūt papildus naudu. Vairākas pašvaldības, t.sk. Rīga piedāvā noteiktām iedzīvotāju kategorijām saņemt pabalstu mācību līdzekļu iegādei. Tradicionāli tiesības pretendēt uz šāda veida materiālo atbalstu ir tiesīgi tie iedzīvotāji (ģimenes), kurām piešķirts trūcīgo vai maznodrošināto statuss. Katru gadu Rīgā naudas pabalsts mācību uzsākšanai tiek piešķirts aptuveni 6000 ģimenēm (25 Ls katrai), bet noteikumi katru gadu ir nedaudz savādāki, tādēļ ir vērts painteresēties par šo jautājumu savā pašvaldībā.

Salīdzinoši ilgi Latvijā internetā tika piedāvāts arī ātrais naudas kredīts bez darba vietas cilvēkiem bez pastāvīgiem ienākumiem. Nosacījumi paredzēja, ka aizdevējs gluži vienkārši neprasa klienta ienākumus vai arī veic to pārbaudi pavirši, neveic vispār. Šobrīd noteikumi kļūst aizvien stingrāki un naudas aizņēmums bez darba vietas kļūst pieejams aizvien retāk. Kopumā tas nav slikti, jo aizņemties bez darba algas ir bīstami. Neatmaksājot kredītu savlaicīgi ir jāmaksā par līguma termiņa pagarināšanu, kā arī var tikt prasītas soda nauda par saistību nepildīšanu. Kredīts mācību līdzekļu iegādei var tikt izvēlēts tikai tad, ja ir 100% pārliecība, ka varēsiet to atmaksāt līguma darbības periodā. Pretējā gadījumā, tā vietā, lai palīdzētu sev vai bērniem iegūsiet ļoti lielas problēmas. Aizņemieties atbildīgi.