Kredīts caur pastu

By | 10 maijs, 2013

Cilvēki, kas neuzticas bankām vai vienkārši vēlas parunāt ar reālu cilvēku uzskata, ka kredīts caur pastu ir labāks risinājums, nekā kredīts internetā. Šobrīd iespēju aizņemties pastā piedāvā divi uzņēmumi – Smscredit un Bigbank. Pieteikuma anketas ir pieejamas pasta filiālē un pēc aizpildīšanas tās ir jāatdod pasta darbiniekiem. Aizņemšanās caur pastu aizņems vismaz pāris dienas, savukārt ātrie kredīti internetā ir iegūstami pat 10 – 20 minūtēs (skat. portāla sākumlapu).

Vai kredīts caur pastu ir lētākais no aizņēmumiem ?

Nē. Krietni ātrāk iegūstams un arī izdevīgāks ir parastais ātrais kredīts. Internetā pieejamie aizdevumi piedāvā lielāku izvēli, zemākas cenas un arī ļauj ietaupīt laiku. Gadījumā, ja aizņēmējam un aizdevējam ir bankas konts vienā un tajā pašā bankā, tad  nauda kontā tiek ieskaitīta vidēji 10 – 20 minūtēs. Tas ir ātrāk nekā aiziet uz veikalu pēc maizes vai uz tuvāko lombardu. Aizņemoties līdz 200 Ls un atmaksājot 1 mēneša laikā, iespējams atdot tikpat, cik paņemts. Atšķirībā no agrākiem laikiem, krietni grūtāk ir kļuvis iegūstams kredīts bez darba vietas un kredīti ar negatīvu kredīta vēsturi, taču tas ir iespējams, ja vien zina, kā to izdarīt.

Bez ķīlas kredīts internetā iegūstams, izmantojot tehnoloģiju sniegtās priekšrocības. Kredīts caur pastu turpretim ir iegūstams pa vecam. Aizpildītais pieteikums tiek nosūtīts uz aizdevēja biroju, kur tiek izvērtēts. Ja lēmums ir pozitīvs, nauda kontā tiek pārskaitīta uz pasta norēķinu sistēmas (PNS) numuru vai norādīto bankas kontu. Aizpildot pieteikumu, ir svarīgi ievērot ārkārtīgu precizitāti, jo gadījumā, ja rokraksts būs nesalasāms vai kļūdīsieties ar vienu simbolu, naudu nesaņemsiet. Ātrie kredīti internetā turpretim ir iegūstami pat tiem cilvēkiem, kas ar roku pēdējo reizi ir rakstījuši vidusskolā un kopš tā laika ir pārgājuši uz rakstīšanu ar datoru.

Cik maksā kredīts pastā ?

Nav būtiska atšķirība vai izvēlēts kredīts caur pastu vai aizdevums internetā. Abos gadījumos aizdevēja prasītās komisijas maksas un procentu likmes būs pilnīgi vienādas. Tiesa, jāpatur prātā, ka aizdevēji var mainīt komisijas maksu apmēru 1 reizi dienā. Tas nozīmē, ka galējie līguma nosacījumi aizņemšanās brīdī var būt savādāki nekā tad, kad aplūkots aizdevēja pienākums. No šīs pretrunas ir iespējams izvairīties, ja pieteikšanās aizņēmumam norit internetā. Aizpildīt pieteikumu internetā iespējams 24 h dienā, 7 dienas nedēļā, taču nauda uz klienta kontu reāli tiek pārskaitīta tikai aizdevēja darba laikā. Šī nianse ir svarīga, jo daži vēlas aizņemties nakts melnumā, lai turpinātu ballēties. Diemžēl vai par laimi likumdevējs ir izslēdzis šādu iespēju un tas nav realizējams.

Pirmais kredīts bez maksas iegūstams bez komisijas maksas (īstermiņā), taču par otro aizdevumu tajā pašā uzņēmumā būs jāmaksā procenti. Paralēli komisijas procenti ir jāmaksā arī gadījumos, kad vajadzīgs kredīta termiņa pagarinājums vai arī ir kavēta saistību izpilde. Pēdējais variants ir sevišķi dārgs un var maksāt pat vairāk kā 1% no neatmaksātās summas dienā. Aizņemieties atbildīgi.