Kā aizņemties ar ļoti sliktu kredītvēsturi bez darba vietas ?

By | 7 marts, 2013

Aizņemties iespējams vienmēr, bet vai to vajag ? Kredīti internetā ir pieejami gan bez darba vietas, gan ar ļoti sliktu kredītvēsturi, taču, ja abi šie faktori ir apkopoti vienlaikus, tad aizņemties kļūst krietni vien grūtāk. Teorētiski varētu paveikties iegūt kredītu bez komisijas maksas uz 1 mēnesi (0%) (kredītu salīdzinājumu skat. atrsaizdevums.lv sākumlapā).  No otras puses, situācijās, kad nav zināms kā aizņemties ar ļoti sliktu kredītvēsturi bez darba vietas, daudz reālāk ir aizņemties pret ķīlu.

Kā iegūt kredītu ar ļoti sliktu kredītvēsturi un bez darba vietas ?

Ievadā jau norādījām, ka kombinācija ļoti slikta kredītvēsture un darba vietas vai ienākumu neesamība būtiski apgrūtina iespējas aizņemties internetā, taču mēģināts nav zaudēts. Kreditori aizdodot naudu vienmēr vēlas to saņemt arī atpakaļ un vēl gūt peļņu. Klientiem bez darba vietas aizņemties ir salīdzinoši vienkārši, jo vismaz ātro kredītu uzņēmumi cer, ka problēmu gadījumā  naudu būs iespējams atgūt, jo summas nav lielas. Slikta un ļoti slikta kredītvēsture turpretim ir kā apliecinājums, ka aizņēmējs jau iepriekš nav pildījis savas kredītsaistības, tādēļ aizņemties, visticamāk, ir iespējams tikai pret ķīlu.

Viens no risinājumiem šajās reizēs ir kredīts pret  nekustamā īpašuma ķīlu, taču ieķīlāt dzīvokli, māju vai zemi bez reālām iespējām to atmaksāt ir praktiski neprāts. Daudz labāks variants šādā scenārijā varētu būt kredīts pret automašīnu, kas paredz auto ieķīlāšanu “uz papīra”. Iekīlājot auto, ir iespējams turpināt ar to braukt un procentu likmes ir vidēji zemākas nekā ātrajiem un patēriņa kredītiem. Gadījumā, ja procentus nav iespējams atmaksāt, sliktākajā gadījumā auto var tikt zaudēts, taču tas tomēr ir labāk nekā palikt bez mājas vai dzīvokļa.  Aizņemties pret auto ir iespējams salīdzinoši vienkārši un saņemt kredītā var līdz pat 90% no auto novērtējuma vērtības. Maksimālā summa, ko piedāvā kredīts pret auto ir 10 tūkstoši lati un ieķīlāt var jebkuru auto, kas nav vecāks par 20 gadiem. Praksē tas nozīmē, ka aizņemties pret auto var gandrīz jebkurs auto īpašnieks. Tiesa, jārēķinās, ka auto novērtējuma vērtība, visticamāk, nebūs tik augsta kā jūs to vēlētos.

Lai aizņemtos ar ļoti sliktu kredītvēsturi bez darba vietas pret auto ir vajadzīgs vismaz 0,01 Ls kontā, jo kreditors veic klienta personības pārbaudi. Šī pārbaude ir vajadzīga, lai pārliecinātos, ka klients tik tiešām ir tas par ko uzdodas. Paralēli būs vajadzīgs 21 Ls, lai nostiprinātu pilnvaru uz kreditora vārda (CSDD filiālē). Tieši šis pēdējais faktors ir tas, kas atbaida lielāko daļu no aizņēmēju, bet, ja pārvarēta šī barjera, tad naudu var iegūt pat 24 stundu laikā.

Otrs variants kā aizņemties ar ļoti sliktu kredītvēsturi un bez darba vietas ir tuvinieki vai draugi, kas aizdod naudu no labas sirds un neuzdod liekus jautājumus. Protams, pirms aizņemties ir svarīgi būt godīgiem pret aizdevēju, jo daudz nepatīkamāk ir zaudēt draugu nekā naudu. Trešais variants ir lombards, bet šī iespēja pēdējos gados tiek izmantota aizvien retāk. Ieķīlāt ledusskapi vai gredzenus var vienmēr, bet aizņemieties atbildīgi un izvērtējiet savas iespējas atmaksāt naudu savlaicīgi.