Kas var aizdot naudu?

By | 30 janvāris, 2013

Lielākais risks situācijās, kad steidzami vajadzīga nauda ir steiga. Nezinot, kas var aizdot naudu un neizpētot līguma nosacījumus, pastāv samērā liela iespēja, ka pieņemtais lēmums būs kļūdains un to vēlāk nāksies nožēlot. Daudzi Latvijas iedzīvotāji pat nenojauš, ka šobrīd dažu minūšu laikā ir iespējams iegūt 1000 Ls bez nodrošinājuma. Ja vajadzīga vien neliela naudas summa – 50 Ls, 100 Ls vai pat 200 Ls, tos iespējams saņemt bez komisijas maksas (0%). Atrsaizdevums.lv sākumlapā ievietotais kredītu salīdzinātājs ļauj rast risinājumu gan cilvēkiem, kam vajadzīgi 50 Ls, gan tiem, kam nepieciešams 5000 Ls naudas kredīts.

Kas var aizdot naudu bez procentiem un ķīlas?Konkurence ātro aizdevumu tirgū ir ievērojami atvieglojusi iespējas saņemt papildus naudu ātri un izdevīgi. Vēl kas var aizdot naudupirms pāris gadiem pirmais kredīts bez maksas netika piedāvāts nekur. Šobrīd aizdevums līdz 100 Ls, 150 Ls vai 200 Ls ir pieejams vairākos uzņēmumos bez procentiem. Summa nav liela, taču, bieži vien, ar to pietiek, lai atrisinātu steidzamas situācijas. Latvijā nav daudz cilvēku, kas var aizdot naudu bez ķīlas un komisijas procentiem. Šādu iespēju parasti piedāvā tuvi draugi vai radinieki, taču, ja tas nav iespējams kredītu uzņēmumi var izlīdzēt. Lai saņemtu papildus naudu ir jāveic šādas darbības:

  • jāsalīdzina patēriņa kredītu uzņēmumi (skat. atrsaizdevums.lv sākumlapu); 
  • jāaizpilda pieteikuma veidlapa izvēlētā aizdevēja tīmekļa vietnē; 
  • jāpārskaita reģistrācijas maksa (parasti 0,01 Ls), ja tāda tiks prasīta; 
  • jānorāda vajadzīgā naudas summa; 
  • jāgaida naudas ienākšana kontā (pati patīkamākā darbība). 

Kad viss izdarīts, izvēlēts aizdevējs, kas ar aizdot naudu maksimāli lēti, izvērtētas savas vajadzības un spējas atmaksāt aizņēmumu noteiktajā termiņā, aizpildīts pieteikums un saņemta nauda, ir iemesls priekam. Atmaksājot naudu noteiktajā termiņā nekas papildus nebūs jāmaksā. Piemēram, aizņemieties 100 Ls un 30 dienu laikā atmaksājiet tos pašus 100 Ls. Ja rodas problēmas un parādu atlīdzināt savlaicīgi nav iespējams, variet pagarināt kredīta līgumu uz 1, 2, 3 vai 4 nedēļām. Maksa par šo pakalpojumu svārstās no 12,5% līdz nedaudz vairāk par 25% mēnesī. Apstākļos, kad saistības netiek pildītas, var nākties ļoti rūgti nožēlot aizņemšanos internetā. Vairums kreditoru soda sankcijās aprēķina vismaz 1% no neatmaksātās aizdevuma summas dienā. Tas ir ārkārtīgi daudz, tādēļ rūpīgs izvērtējums un informācijas pārbaude pirms gala lēmuma pieņemšanas var ievērojami atmaksāties.

Internetā šobrīd darbojas ne tikai mazo kredītu uzņēmumi, bet arī aizdevēji ar daudz lielāku kapacitāti. Maksimālā summa, kurai iespējams pieteikties bez ķīlas ir 7000 Ls. Nav daudzi, kas var aizdot naudu tādā apmērā. Vairumā gadījumā tās ir bankas vai privātie aizdevēji. Pirmās šobrīd ļoti kūtri finansē fiziskas personas, savukārt privātie aizdevēji var būt ļoti bīstami, jo nekad nevar droši zināt vai nezināmais labvēlis nav saistīts ar kriminālām aprindām.

Priekšnoteikumi naudas aizdevuma saņemšanai

Aizdevēji, kas var aizdot naudu privātpersonām internetā neizvirza augstas prasības. Tiek prasīts tikai pats minimums: (1) minimālais vecums 18 – 20 gadi, (2) ienākumi, lai spētu atmaksāt aizdevumu (daži uzņēmumi izsniedz kredītu bez darba vietas pārbaudes) un (3) tīra kredītvēsture. Pēdējais no faktoriem ir pats svarīgākais, taču ne vienmēr kreditori ir spējīgi pārbaudīt klientu saistības pret komercbankām. To var izdarīt tikai tie aizdevēji, kas tieši vai pastarpināti pieder kādai no bankām, jo tikai bankām ir pieeja Latvijas bankas uzturētajam kredītu reģistram.

Visātrāk naudu saņem tie klienti, kuriem ir konts tajā pašā bankā, kur aizdevējam. Reklāmās solītās 10 – 20 minūtes nav tikai tukšs reklāmas triks, taču, ja vēlaties naudu saņemt maksimāli ātri,  pirms aizņemšanās aplūkojiet, kurās bankās kreditoram ir atvērts konts. Pretējā gadījumā līdz naudas saņemšanai var nākties gaidīt vienu stundu, retāk vienu līdz trīs darba dienas. Kopumā ir daudzi varianti atrast kreditoru, kas var aizdot naudu lētāk. Aizņemieties atbildīgi un izvērtējiet savas iespējas atmaksāt naudu savlaicīgi.