Privātie kreditori

By | 31 janvāris, 2013

Kad dzīvē viss ir sagājis šķērsām, ir vajadzīga papildus nauda un neviena banka negrib aizdot, daudziem glābiņš var likties privātie kreditori. Bieži vien šie kreditori piedāvā šķietami fantastiskus nosacījumus – aizdot līdz 5000 Ls vai pat līdz 10000 Ls bez ķīlas uz laiku līdz 10 gadiem uz samērīgām procentu likmēm. Izklausās labi, taču patiesība, bieži vien, ir pavisam citāda. Ja steidzami vajag naudu, ir vērts aplūkot kredītu salīdzinātāju atrsaizdevums.lv sākumlapā, atradīsiet vairākus labus variantus. Ietaupīsiet vismaz 10 Ls, bet iespējams pat vairāk kā 250 Ls.

Kuri ir izdevīgākie privātie kreditori?

Par to, kas ir privātie kreditori, kā tie pelna un, kā pasargāt sevi no nepatikšanām esam jau runājušiprivātie aizdevēji kreditori rakstā aizdevums no privātpersonas, tādēļ šoreiz aplūkosim šo jautājumu no citas perspektīvas. Privātie kreditori ir privātpersonas, kas ir pietiekami turīgas, lai aizdotu citiem naudu.


Ņemot vērā, ka risks, aizdodot finansējumu nepazīstamām personām, ir augsts, arī procentu likmes par kredītu ir augstākas nekā prasa bankas vai oficiālās kredītiestādes. Teorētiski izdevīgākie privātie kreditori ir tie, kas prasa zemāko komisijas maksu, taču praksē ne viss ir tik vienkārši. Daudz svarīgāk par procentu likmi ir potenciālās soda sankcijas un kavējuma nauda, kas tiek prasīta par naudas atmaksas termiņa kavēšanu. Nebūs nekāds pārsteigums, ja jūsu izvēlētais privātais kreditors par šādu pārkāpumu prasīs 1% – 4% dienā no neatmaksātās naudas summas. Vai tas ir likumīgi? Nē. Tomēr ir skaidrs, ka cilvēki, kas ir gatavi aizdot finansējumu nezināmiem ļaudīm ir samērā droši par savām spējām un iespējām atgūt naudu ar jebkādiem līdzekļiem.

Tādējādi pilnīgi droši var apgalvot, ka izdevīgākie privātie kreditori ir tie, kas ir jums personīgi pazīstami – radinieki, draugi, darba kolēģi, darba devējs. Aizņemoties naudu ir svarīgi zināt aizdevēja priekšvēsturi. Ja jūs šo cilvēku pazīstat jau no bērna kājas vai vismaz vairākus gadus, tad variet būt samērā droši, ka nesapīsieties ar kriminālām struktūrām. Aizņemoties naudu privāti, bieži vien, netiks slēgts nekāds līgums. Tuvinieki jums uzticēsies, bet nepazīstami privātie kreditori vienkārši nevēlēsies atstāt liekas pēdas. Vienīgais, ko šie privātie aizdevēji varētu prasīt ir parādzīmes parakstīšna, t.i. aptuveni 1 – 2 A4 lapas uz kurām rakstīta aizdevuma summa, procentu likme, termiņš, soda naudas apmērs par kāvējumiem, kā arī aizdevēja un aizņēmēja personas dati. Ja jums būs jāparaksta šāds līgums, tad, visticamāk, tikai vienā eksemplārā, kurš tiks noglabāts privātā kreditora seifā.

Privātie kreditori un to alternatīvas

Šobrīd Latvijā ikvienam ir iespēja saņemt 50 Ls – 1000 Ls dažu minūšu laikā. Privātie kreditori nebūt nav vienīgā alternatīva situācijās, kad steidzami vajadzīga papildus naudas summa. Kredīta saņemšanai nav vajadzīga ķīla vai galvotājs un pieteikšanās kredītam ir bez maksas. Daļa aizdevēju prasa reģistrācijas maksu, taču tā ir tikai simboliska (0,01 Ls) un tās mērķis ir ļaut pārliecināties, ka pieteikuma iesniedzējs ir reāla persona.Vairāk par šiem kredītiem variet uzzināt atrsaizdevums.lv sākumlapā, kur tie ir savstarpēji salīdzināti pēc svarīgākajiem kritērijiem.

Ko darīt, ja vajadzīgs kredīts virs 1000 Ls? Ja jums pieder automašīna, kas nav vecāka par 20 gadiem un ir ar izietu tehnisko apskati un OCTA apdrošināšanu, tad variet saņemt līdz pat 90% no auto vērtības 24 stundu laikā. Šis aizņemšanās modelis paredz, ka auto tiek ieķīlāts tikai uz papīra un kredītņēmējs var turpināt ar to pārvietoties. Atkarībā no jūsu auto vērtības, kredīts pret auto ķīlu tiek izsniegts līdz pat 10 tūkstošiem latu uz laiku līdz 5 gadiem. Procentu likme šim aizdevumam ir vidēji 32% – 45% gadā, kas var likties daudz, taču ir būtiski mazāk nekā prasa nepazīstami privātie kreditori. Paralēli ir vērts apsvērt iespēju ieķīlāt zemi, māju vai dzīvokli. Šis risinājums ir jāskata kā galējais variants, taču pilnīgi iespējams, ka ilgtermiņā tas būs izdevīgāks nekā privātie kreditori. Aizņemieties atbildīgi un izvērtējiet savas iespējas atmaksāt naudu savlaicīgi.