Komisijas veikals uz nomaksu

By | 20 maijs, 2013

Kad pietrūkst nauda, komisijas veikals (lombards) daudziem liekas gluži vai vienīgā alternatīva, kā iegūt papildus līdzekļus, tomēr tā nav taisnība. Šobrīd ikvienam ir pieejams aizdevums bez ķīlas internetā. Vienkārši piesakies aizņēmumam, saņem naudu un dzīvo tālāk. Šobrīd vairāki aizdevēji ļauj dabūt no 1 Ls – 200 Ls bez procentiem (0, – komisija) uz 1 mēnesi. Atmaksā, cik paņēmi.

Kurš komisijas veikals ļauj aizņemties uz nomaksu ?

Komisijas veikali Rīgā, Daugavpilī, Liepājā, Gulbenē, Jelgavā, Ventspilī, Tukumā un citās Latvijas pilsētās ļauj ieķīlāt preces dažās minūtēs. Visbiežāk komisijas veikals pieņem sadzīves tehniku, elektrotehniku, mobilos telefonus, velosipēdus, celtniecības tehniku, dārglietas un citas vērtīgas mantas. Jāatceras gan, ka lombardi un komisijas veikali izsniedz ne vairāk kā 50% no ieķīlātās mantas novērtējuma vērtības. Piemēram, ja jauns iphone telefons maksā virs 400 Ls, tad lombards jums par to piedāvās ne vairāk kā 100 Ls. Pirmkārt, nav 100% pārliecība, ka telefonam nav kādi iekšēji defekti un, otrkārt, gadījumā, ja prece netiek izpirkta, to būs kādam arī jāpārdod.

Ja dzīvojat laukos vai viesojaties tur biežāk, iespējams būsiet pamanījuši, ka vietējais veikals uz nomaksu izsniedz gan pārtiku, gan alkoholu. Daudziem lauku iedzīvotājiem, sevišķi pensijas vecumā ienākumi ir salīdzinoši nelieli, taču ēst gribās katru dienu. Veikalnieki nāk pretī un ļauj aizņemties uz nomaksu, tādējādi, lai arī dzīvojam 21. gs, var droši apgalvot, ka nekur tālu neesam pavirzījušies. Tehnoloģijas kļūst aizvien modernākas, taču joprojām ir cilvēki, kam nav nauda pārtikai, rēķinu apmaksai un komisijas veikals ir gluži vai vienīgā iespēja, kā saņemt naudu brīžos, kad steidzami vajag naudu.

Vai komisijas veikals ir izdevīgāks par aizdevumu internetā  ?

Ievadā jau norādījām, ka ātrais aizdevums internetā ļauj iegūt līdz pat 200 Ls bez komisijas maksas (0%) uz laiku līdz 30 dienām. Tas nozīmē, ka aizņemoties un atmaksājot naudu noteiktā termiņā nekas papildus nav jāmaksā. Ja rodas problēmas ar naudas savlaicīgu atmaksu, ir jārēķinās, ka būs jāmaksā par līguma termiņa pagarināšanu. Maksa par šo pakalpojumu ir mainīga un svārstās robežās no 12,5% līdz nedaudz vairāk kā 25% mēnesī. Apstākļos, kad saistības netiek pildītas, pret parādniekiem tiek vērsta parādu piedziņa, kas vairumā gadījumu nozīmē soda sankcijas vismaz 1% no neatmaksātās summas dienā un sabojātu kredītvēsturi. Komisijas veikali un lombardi uz nomaksu šādas sekas nevar radīt, jo vienīgais ar, ko tiek riskēts, aizņemoties lombardā, ir pašas ieķīlātās preces zaudēšana. Reizēm lombardu darbinieki gan zvana un draud, ka nodos ķīlas devēju parādu piedzinējiem, ja tas neizpirks savu preci ar procentiem, taču šādas prasības ir pretlikumīgas un nav jāņem vērā.

Tajā pašā laikā, ja vēlaties aizņemties ātri, bez ķīlas un neizejot no mājas, tad ātrie naudas kredīti internetā ir labs risinājums. Aizņemieties atbildīgi un izvērtējiet savas iespējas atmaksāt parādu savlaicīgi.