Kredīts ārzemēs, ātrais aizdevums no ārzemju finanšu kompānijām

By | 13 marts, 2013

Steidzami vajadzīgs kredīts, taču liekas, ka Latvijas uzņēmumi nespēj izpildīt tavas prasības ? Kredīts ārzemēs jeb ātrais aizdevums no ārzemju finanšu kompānijām var būt ļoti vilinošs piedāvājums, taču, kas aiz tā visa slēpjas un, kurš ir izdevīgākais?

Izdevīgākais kredīts ārzemēs

Šobrīd ikviens Latvijas iedzīvotājs var aizņemties internetā bez darba vietas līdz 1000 Ls dažu minūšu laikā. Tiesa jārēķinās, ka maksa par šo pakalpojumu ir vismaz 10% mēnesī, tādēļ vairums dod priekšroku patēriņa kredītiem līdz 200 Ls (0% uz 1  mēnesi). Šo ātro aizdevumu izmantošanai nav vajadzīga ķīla, taču tie ir krasi atšķirīgi (salīdzinājumu skat. portāla sākumlapā). Salīdzinot uz citu Eiropas valstu fona, līdzīgs pakalpojums ir pieejams tikai vēl dažās valstīs – Lietuvā, Somijā, Norvēģijā, Zviedrijā un Polijā, taču jārēķinās, ka šo pakalpojumu var izmantot tikai tie iedzīvotāji, kas ieguvuši attiecīgās valsts pilsonību vai vismaz atļauju ilgstoši uzturēties konkrētajā valstī. Tomēr absolūti lielākajā daļā gadījumu vecajās Eiropas valstīs ātrie aizdevumi no ārzemju kreditoriem ir daudz dārgāki.

Vidējā procentu likme, ar ko jārēķinās, ja nepieciešams ātrais naudas kredīts ārzemēs ir vairāk kā 700% gadā (izvēloties kredītu internetā). Tas ir ārkārtīgi daudz un vairumā gadījumu tālu apsteidz šobrīd Latvijā piedāvāto ātro  kredītu procentu likmes. Ja neticiet pārbaudiet šo informāciju paši, ierakstot interneta meklētājā tādas frāzes kā “payday loans“, “greitas kreditas” “internet laen” vai kādu citu. Lielāko skaidrību varētu radīt tieši pirmā termina  meklējumi,  jo tieši šādā formulējumā tas tiek meklēts angliski runājošajās valstīs. Gan mūsu novērojumi, gan pieredze liecina, ka situācijās, kad vajadzīgs vien neliels naudas aizdevums (līdz 1000 Ls) ātrie kredīti ārzemēs ir būtiski dārgāki, turklāt tie gandrīz nekad netiek piedāvāti bez procentiem. Salīdzinoši Latvijā aizņemties bez komisijas maksas uz 30 dienām var ikviens pastāvīgais iedzīvotājs. Tādējādi pie nosacījuma,  ka nauda tiek atmaksāta savlaicīgi nekas papildus nav jāmaksā.

Galvenās kļūdās, aizņemoties ārzemēs

Daļa no līdzpilsoņiem reizēm ir tik naivi vai izmisuši, ka ir gatavi aizņemties pilnīgi no jebkura un mēģina sazināties pat ar tiem kreditoriem, kas sola aizdevumus uz 6% gadā līdz 100000 EUR bez ķīlas. Kredīts ārzemēs parasti tiek piedāvāties maskējoties zem segvārda John Smith vai līdzīgiem. Nav jābūt izmeklētājam, lai lasot sludinājumu (parasti tie ir sludinājumu serveros vai rakstu komentāros) atpazītu krāpniekus. Kredīta sludinājumā ir daudzas gramatikas kļūdas un tas ir iekopēts tūkstošiem reižu visdažādākajās vietās. Praksē tas nozīmē, ka krāpnieki ir no Nigērijas, Ganas vai kādas citas Āfrikas valsts un izsūtot lielu skaitu spama piedāvājumu cenšas noķert to 1% vai 0,01 %, kas uzķersies. Ātrais aizdevums no ārzemēm parasti tiek piedāvāts bez ķīlas un galvotāja, taču pat Latvijā ir pieejams kredits bez darba vietas uz noteiktu laiku, taču ārzemju kredītu piedāvājumi parasti ir gluži vienkārša krāpšana.

Lai pasargātu sevi no krāpniekiem nekad, (1) nedodiet savus bankas kartes numurus, (2) internetbankas pieejas datus, (3) nedodiet naudu,  lai nosegtu kreditora komisijas maksu. Jebkurš no šiem trim variantiem galarezultātā nozīmē naudas zaudēšanu. Nedariet muļķības. Ja steidzami vajadzīgs īstermiņa aizdevums, ielūkojieties portāla sākumlapā, bet, ja vajag vairāk aprunājieties ar tuviniekiem vai aplūkojiet komercbanku piedāvājumus.