Kredīts internetā kā manipulācija

By | 27 marts, 2012

Kredītu internetā izsniegšanas vēsturiskā prakse

[button link=”http://www.atrsaizdevums.lv” color=”green”] salīdzināt kredītus[/button]
Jau kopš neatminamiem laikiem aizņemšanās procesam vienmēr ir bijusi nelāga pieskaņa, kas saistīta ar potenciālajām grūtībām atdod kredītu un risku tādējādi nokļūt parādu jūgos. 18. un 19. gs, nespējot atdot parādu, parādnieka manta tika iztirgota ūtrupē, t.i. kaimiņiem un garāmbraucējiem klātesot tika publiski izsolīti galdi, krēsli, mājlopi. Ja parādu nebija iespējams segt, aizņēmējs ar visu ģimeni kļuva gandrīz par vergiem, vismaz uz vairākiem gadiem.

PSRS periodā kredīti tika izsniegti tikai noteiktām vajadzībām – dzīvoklim vai mājai (konkrēta uzņēmuma vai kolhoza strādniekiem), mazie aizdevumi tādā formā kā mēs tos tagad saprotam nepastāvēja un tika ieviesti tikai neatkarīgajā Latvijā. Ja salīdzina ar iepriekšējiem gadsimtiem, tad šobrīd mēs dzīvojam citā laikā un process notiek nedaudz civilizētāk, ir ieviests tiesiskais regulējums, taču joprojām, nespējot savlaicīgi, atdot parādu, ilgtermiņā pastāv iespēja zaudēt visu mantu un nekustamos īpašumus, ja aizdevums netiek atdots savlaicīgi. Tiesu izpildītāji Latvijā strādā samērā efektīvi un precedenti nav tālu jāmeklē.

Kredītu internetā spožums un posts

Nauda internetā ir saņemt pavisam viegli un tas pievilina daudzus vieglas naudas tīkotājus. Viss, kas vajadzīgs ir bankas konta numurs, aktīvs mobilā telefona pieslēgums, tīra kredītvēsture un jābūt vismaz 18 gadus vecam. Turklāt, lai palielinātu klientu loku un pārliecinātu šaubīgos, vairāki aizdevēji piedāvā pirmo aizdevumu bez komisijas maksas un procentiem (30 dienu termiņš). Summa, ko pirmajā reizē var paņemt ir atšķirīga, taču vidēji tie ir 100 – 200 lati, taču naivi būtu iedomāties, ka uzņēmuma mērķis ir tikai piesaistīt klientu un izveidot ilgtermiņa attiecības. Paralēli vairums no viņiem cer, ka izdosies arī nedaudz nopelnīt, ja klients neatmaksās naudu savlaicīgi un būs spiests maksāt kavējuma naudu un soda procentus.

Vieglā pieteikšanās procedūra ir sniegusi iespēju aizņemties internetā daudziem, no kuriem lielākajai daļai šāds pakalpojums nebija vajadzīgs. Ņemot vērā, ka valstī centralizēti netiek apkopota informācija par ātro kredītu klientiem un parādniekiem, pastāv pamatotas bažas, ka daļa iedzīvotāju varētu būt iekrituši parādu jūgā, turklāt daļa no viņiem nav spējīgi atmaksāt aizņēmumu un katru mēnesi maksā tikai soda procentus.

Interneta aizdevumu piesegs – LĀKDA

Pagaidām gan šie uzņēmumi (Ferratum, Eastcon, icredit, e-credit, credit-on un green credit) nevar lepoties ar pārlieku lieliem panākumiem, ja nu vienīgi iekļūšanu pāris tv sižetos un presē. Internetā šo uzņēmumu klātbūtne ir ļoti maz jūtama, taču, iespējams, tā varētu pieaugt nākotnē. Katram no uzņēmumiem ir sava juridiskā adrese, bet informācija par patiesajiem īpašniekiem publiskajos bezmaksas sakaru kanālos nav pieejama. Tīri teorētiski iespējams, ka šos uzņēmumus vieno viens vai daži īpašnieki, taču tā ir spekulācija, kas vēl būtu jāpierāda.

Kopsavilkums – ātro kredītu internetā izsniegšana, ir ienesīgs bizness un, lai to veicinātu, tiek izmantoti dažādi līdzekļi. Ja steidzami nepieciešama nauda, tad izvēlēties uzņēmu, kas vismaz pirmo aizdevumu piedāvā bez maksas un ļoti rūpīgi izlasiet līgumu (likumīga līguma priekšnoteikumi) pretējā gadījumā var sanākt ļoti dārgi maksāt.

[button link=”http://www.atrsaizdevums.lv” color=”green”] salīdzināt kredītus[/button]