Kurš kredīts izdevīgāks

By | 20 novembris, 2012

Pirms izvēlēties aizdevumu ir jāatbild uz jautājumu – kurš kredīts izdevīgāks ? Atkarībā no jūsu vajadzībām un iespējām, izdevīgāks var būt tas kredīts, kuru iespējams iegūt ar zemākām izmaksām (lētākais kredīts) vai tas, kuru iespējams iegūt visātrāk. Vislētāko kredītu variet atrast kredītu salīdzinātājā (skat. linku), bet raksta turpinājumā aplūkosim detalizētāk kredīta iegūšanas iespējas un labākos piedāvājumus.

Kurš kredīts izdevīgāks un kā to iegūt?

Katru gadu Latvijā kredītus izmanto vairāki simti tūkstoši iedzīvotāju. Nešaubīgi visstraujāko popularitātes pieaugumu ir piedzīvojis ātrais patēriņa kredīts. Ar tā palīdzību ikviens, no 18 gadiem var aizņemties 50, 100 vai pat 200 latus bez procentiem un komisijas maksas uz noteiktu laiku. Ja vajadzības ir nedaudz lielākas iespējams iegūt pat 1000 Ls 15 minūtēs. Savukārt, ja laiks ir krietni vairāk, tad iespējams aizņemties pat 5000 Ls un vairāk (2 dienās). Jau norādījām, ka izdevīgāko kredītu salīdzinājums ir apkopots portāla atrsaizdevums.lv sākumlapā, taču turpinājumā aplūkosim, kā iegūt kredītu:

  • jāsalīdzina visi piedāvājumi (iespēja ietaupīt);
  • jāaizpilda anketa izvēlētā uzņēmuma mājas lapā;
  • jāpārskaita reģistrācijas maksa (~0,01 Ls)uz kreditora bankas kontu (procedūra nodrošina darījuma drošību, ļaujot pārliecināties, ka pieteikuma iesniedzējs ir tas par ko uzdodas);
  • jāapstiprina kredīta pieteikums caur īsziņu, piezvanot vai savā jaunajā profilā, uzņēmuma mājas lapā.

Kad visa procedūra izpildīta, nauda kontā tiks ieskaitīta jau pavisam drīz. Tirgus spēcīgākie spēlētāji izsniedz naudu 10 – 20 minūtēs, bet pārējie vidēji 1 stundas līdz 1 dienas laikā. Prakse apliecina, ka visātrāk naudu saņem tie klienti, kuriem ir konts tajā pašā bankā, kur kreditoram. Uzņēmumi par šo norēķinu īpatnību ir ļoti labi informēti, tādēļ vairumam kreditoru ir konti visās lielākajās komercbankās.

Cik maksā kredīts?

Neapšaubāmi visizdevākais kredīts ir bezprocentu kredīts. To iespējams saņemt uz laiku līdz 30 dienām, taču kopējā aizdevuma summa nepārsniedz 200 Ls. Ja vajadzīga lielāka naudas summa, tad ātrais kredīts finansiāli nav labākā alternatīva. Procentu likmes ir vairākas reizes augstākas nekā līdzīga satura banku piedāvājumiem, tiesa ir kāds pluss. Ātrie kredīti ir pieejami krietni vien vieglāk un līdz ar to lielākam cilvēku lokam nekā banku aizdevumi. Maksa par atkārtotu kredītu vai vienkārši komisijas maksa par aizdevumu uzņēmumos, kuriem nav spēkā īpašie akcijas noteikumi (skat. atrsaizdevums.lv sākumlapu) prasa vidēji 10% – 25% mēnesī. Tas viennozīmīgi ir daudz, taču jāņem vērā, ka ātrie kredīti ir paredzēti tikai un vienīgi kā īstermiņa risinājums. Ja ir zināms, ka naudu nebūs iespējams atmaksāt pāris nedēļu līdz pāris mēnešu laikā, tad aizņemties ir ļoti bīstami.

Cilvēki, kuriem rodas problēmas ar naudas atmaksu savlaicīgi, var izmantot iespēju pagarināt līguma termiņu. Šādu iespēju piedāvā vairāki uzņēmumi un maksa par šo pakalpojumu svārstās no 12,5% līdz gandrīz 30% no neatmaksātās summas mēnesī. Atgriežoties pie jautājuma, kurš kredīts izdevīgāks, var droši apgalvot, ka mikrokredītu jomā visizdevīgākais ir tieši lētākais kredīts. Tirgus līderis šajā segmentā ir smscredit, kas aizņem vidēji 55% no tirgus, taču pieaugošās konkurences apstākļos, bieži vien, arī jaunie spēlētāji piedāvā ļoti izdevīgus nosacījumus aizdevuma izmantošanai.

Kas nevar saņemt ātro kredītu?

Skumji, bet fakts. Cilvēkiem ar sliktu kredītvēsturi vai bez regulāriem ienākumiem saņemt aizdevumu ir krietni vien grūtāk. Pirmajā gadījumā apšaubāma ir aizņēmēja vēlme un spēja pildīt saistības, bet otrajā gadījumā apšaubāma ir aizņēmēja iespējas atmaksāt naudu noteiktajā laikā. Šobrīd kredītvēsture ir sabojāta ļoti daudziem Latvijas iedzīvotājiem un tas lielā mērā notika, pateicoties nepārdomātai kreditēšanas politikai, kas paralēli daudziem lika doties strādāt uz ārzemēm mazkvalificētu darbu. Neskatoties uz iepriekš minētajiem apsvērumiem, aizņemties internetā var ikviens, taču jārīkojas apdomīgi un ar prātu. Tādējāti, kurš kredīts izdevīgāks lielā mērā izrietēs no jūsu pašreizējām vajadzībām, ienākumiem un riska tolerances.

Aizņemieties atbildīgi un izvērtējiet savas iespējas atmaksāt naudu noteiktajā termiņā.