Man vajag naudu

By | 19 aprīlis, 2013

Naudā nav laime, bet bez naudas dzīvot arī ir grūti. Man vajag naudu tūlīt, bet kam gan to nevajag. Viens no risinājumiem brīžos, kad ūdens smeļas mutē, ir kredīts bez ķīlas. Tiesa, šis pakalpojums ir piemērots tikai tajos gadījumos, kad ir skaidra izpratne par to, kā atmaksāt aizdevumu noteiktajā termiņā, jo pretējā gadījumā beigās būs vienas vienīgas problēmas. Lai aizņemtos internetā ir vajadzīgs epasts, mobilais telefons un bankas konts. Ja nezini, kurš kredīts ir tev izdevīgākais, ielūkojies portāla sākumlapā ievietotajā kredītu salīdzinātājā.

Vai man vajag  naudu aizņemties internetā ?

Viena no izplatītākajām krāpšanas shēmām internetā ir tā dēvētā pikšķerēšana jeb angliski man vajag naudu“phishing”. Katram, kam ir personīgais epasts, vismaz reizi dzīvē ir gadījies saņemt epastā paziņojumu par it kā laimētiem miljoniem, taču ak kāda neraža, lai tos saņemtu ir jāpārskaita 50 dolāri vai līdzīga summa, lai nokārtotu bankas pārskaitījumu. Vairumā gadījumu aiz šādiem tekstiem slēpjas krāpnieki no Āfrikas, retāk no Austrumeiropas. Šādas vēstules tiek izsūtītas miljoniem un kaut neliela daļa no vēstules saņēmējiem arī veic attiecīgās darbības un krāpnieki var saņemt savu komisiju. Protams, šiem piedāvājumiem vienīgā vieta ir mistkastē, tādēļ parunāsim par reāliem piedāvājumiem.

Ātrie kredīti internetā ļauj aizņemties līdz 200 Ls bez komisijas maksas (0%) uz 1 mēnesi vai vairāk, ja esiet gatavi maksāt komisijas maksu. Ja nauda tiek atmaksāta savlaicīgi, tad mazie īstermiņa aizdevumi viennozīmīgi ir ļoti izdevīgi. Paņem kredītu un atmaksā tik, cik paņēmi.. Papildus tam, internetā iespējams pieteikties arī ilgtermiņa kredītiem līdz 7000 Ls. Nauda jāatmaksā vēlākais 5 gadu laikā un procentu likmes ir daudzas reizes zemākas kā ātrajiem kredītiem. Vairāk par abiem šiem piedāvājumiem variet uzzināt portāla sākumlapā.

Kas notiek, ja naudas kredīts netiek atmaksāts savlaicīgi ?

Situācijas, kad naudas aizņēmums netiek atlīdzināts noteiktajā termiņā ir ne mazums. Šajā brīdī katram kredītņēmējam parasti pastāv divas iespējas – (1) vienoties ar kreditoru par līguma darbības pagarinājumu (maksas pakalpojums), (2) maksāt soda naudu un sabojāt kredītvēsturi.

Pirmais risinājums, neskatoties uz to, ka var izmaksāt pat 25% no aizdevuma summas par kredīta pagarināšanu uz 1 mēnesi ir nesalīdzināmi labāks. Sabojāta, slikta kredītvēsture mūsdienās ir viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ tiek atteikta kredīta izsniegšana. Vienkārši doma, ka man vajag naudu nepalīdzēs, ja būs negatīva kredītvēsture.  Ja tuvāko  10 gadu laikā plānojat ņemt hipotekāro kredītu, patēriņa kredītu vai vienkārši kredītkarti, tad nesabojāta kredītvēsture būs būtisks priekšnoteikums, lai to spētu izdarīt bez liekām problēmām. Desmit gadi nav vienkārši paņemts skaitlis, bet gan tas, cik ilgi informācija par kredītsaistību pārkāpumiem glabājas parādnieku datu bāzēs. Aizņemieties atbildīgi un izvērtējiet savas iespējas atmaksāt aizdevumu savlaicīgi.