Naudas kredīti

By | 20 septembris, 2012

Ir reizes, kad ar savu naudu nepietiek, bet ļoti vajag. Šādās reizēs palīgā nāk naudas kredīti, kas pieejami 15 minūtēs. Ātrie naudas kredīti pieejami internetā bez ķīlas, bez izziņām un bez galvotāja 15 minūtēs. (Uzzini, kuri ir lētākie naudas kredīti un ietaupi).

Kā iegūstami naudas kredīti?

Ja vēlaties saņemt naudas kredītu, tad Jums ir jāspēj izpildīt divus galvenos priekšnoteikumus – (1) vecuma barjera (min. 18 gadi), (2) tīra kredītvēsture (nav kavēta parādsaistību un kredītsaistību atmaksa). Papildus tam ir nepieciešami daži palīglīdzekļi – (1) dators ar interneta pieslēgumu, (2) mobilais telefons, (3) bankas konts, internetbanka, vismaz 0,01 Ls kontā. Pieteikšanās kredītam noris internetā un ietver četras darbības:

  • naudas kredītu salīdzināšana (ļauj ietaupīt 10 Ls – 250 Ls);
  • reģistrēšanās izvēlētā kreditora mājas lapā (jāaizpilda vienkārša anketa, norādot pamatinformāciju par sevi);
  • 0,01 Ls pārskaitīšana uz aizdevēja kontu (procedūras mērķis verificēt bankas kontu, pārliecināties, ka klients ir vismaz 18 gadus vecs);
  • naudas saņemšana (pozitīva lēmuma gadījumā nauda kontā tiks ieskaitīta 10 – 20 minūtēs).

Visātrāk nauda kredīti pieejam tiem klientiem, kuriem ir konts tajā pašā bankā kā kreditoram. Pieredze liecina, ka visātrāk naudu saņem šādu banku klienti – Swedbank, SEB, DNB, Nordea, Citadele, Norvik, GE Money. Pārējo banku klientiem līdz naudas saņemšanai atsevišķos gadījumos var nākties gaidīt pat 2 – 3 dienas.

Kad aizņemties internetā?

Aizņēmumi internetā ir izdevīgi tajās situācijās, kad nauda nepieciešama steidzami un uz īsu termiņu (1 mēnesis). Naudas kredīti ir pieejami krietni vien vieglāk nekā banku aizdevumi. Klientu pieteikumu izvērtēšana notiek ātri un bez liekiem jautājumiem. Tieši šie divi apstākļi ir pamats šī pakalpojum straujajam popularitātes pieaugumam. 2011. gadā naudas kredīti tika izmantoti piecas reizes biežāk nekā 2010. gadā un kopējais apgrozījums sasniedza 31 miljonu latu. Aizņemšanās internetā visbiežāk tiek praktizēta tajās situācijās, kad vajadzīgs kredīts līdz algai, jānosedz steidzams rēķins, jāatmaksā parāds, radušās veselības problēmas vai jāiegādājas kāds īpašs akcijas pirkums.  Vērts atzīmēt, ka Latvijas iedzīvotāju paradumi ātro kredītu izmantošanā ir krasi atšķirīgi no Rietumeiropas un ASV iedzīvotāju ieražām, kur naudas kredīti tiek izmntoti, galvenokārt, izklaidēm. Kad aizņemties naudu ir nozīmīgs jautājums, taču daudz svarīgāk ir zināt kur aizņemties naudu izdevīgi. Aplūkosim šo jautājumu nedaudz tuvāk.

Ātrie naudas kredīti bez maksas

Ātrie naudas kredīti internetā bez maksas šobrī ir pieejami vairākos uzņēmumos. Piedāvājums paredz, ka klients var aizņemties līdz pat 200 Ls uz laiku līdz 30 dienām un atmaksāt tikai tik, cik aizņēmās. Tas nozīmē, ka nav jāmaksā procentu maksājumi, komisijas maksa vai jebkādas citas papildus nodevas. Naudas kredīti par brīvu šobrīd tiek piedāvāti šādos uzņēmumos: ViaSMS, SohoCredit, SmsCredit, kā arī Greencredit un Minicredit. Uzreiz gan vērts atzīmēt, ka visi kreditori nav vienādi, atšķirīgas ir procentu likmes, pieejamās summas apmērs, kā arī procentu likmes. Teorētiski būtu iespējams to visu aprakstīt uz 3 lapām, taču tā vietā jūs varat vienkārši salīdzināt visus piedāvājumus atrsaizdevums.lv sākumlapā, kur apkopoti arī piedāvājumi, kas ļauj aizņemties līdz pat 7000 Ls (bez ķīlas). Iespēju aizņemties izdevīgi šobrīd pielieto aizvien vairāk cilvēki un tādējādi ietaupa krietnu naudas žūksni.

Naudas kredīti un procentu likmes

Iepriekš jau norādījām, ka naudas kredīti internetā pieejami bez maksas uz noteiktu laika periodu. Situācijās kad naudu atmaksāt laikā nav iespējams, kreditori piedāvā iespēju pagarināt atmaksas termiņu. Maksa par šo pakalpojumu ir samērā augsta un var sasniegt pat 30% mēnesī, taču vajadzības gadījumā naudas kredīti var tikt pagarināti arī uz 1, 2 vai 3 nedēļām, attiecīgi maksājot mazāk. Ņemot vērā, ka aizdevuma summa parasti nepārsniedz 100 Ls, kredīta pagarināšana absolūtos skaitļos var nešķist dārga. Piemēram, par 100 Ls naudas kredīta pagarināšanu būs jāmaksā 12,5 līdz 30 Ls mēnesī, taču, izsakot šo vērtību procentuāli, tas ir ārkārtīgi daudz. Šī iemesla dēļ ātrie naudas kredīti ir piemēroti tikai kā īstermiņa risinājums un nevar tikt izmantoti, lai risinātu ilgtermiņa finanšu vai budžeta plānošanas problēmas. Aizņemieties atbildīgi un izvērtējiet savas iespējas atmaksāt savlaicīgi.