Aizņēmums internetā

By | 20 septembris, 2012

Vajadzīga nauda? Aizņēmums internetā pieejams jebkuram 15 minūtēs. Aizņemies līdz 200 Ls uz laiku līdz 30 dienām un atdod tikai tik, cik aizņēmies! (Uzzini, kurš ir lētākais izņēmums internetā un ietaupi vismaz vairākus desmitus latu).

Kā iegūstams aizņēmums internetā?

Ātrais aizņēmums internetā ir pieejams jebkuram Latvijas iedzīvotājam vecumā no 18 līdz 75 gadiem. Priekšnoteikumi aizņēmuma saņemšanai internetā ir krietni vien vieglāki nekā jebkuram bankas aizdevumam. Galvenā prasība, ko izvirza vairums aizdevēju ir tīra kredītvēsture (nav kavētas parādsaistības un kredītsaistības ilgāk par 60 dienām). Šobrīd paņemts kredīts un esošas kredītsaistības nav un nevar būt par šķērsli, lai aizņemtos internetā. Paralēli šobrīd ir pieejami arī kredīti bez darba vietas, taču šādās situācijās iespējams tiks piedāvāts mazāks aizņēmums nekā cerēts un procentu likmes var būt nedaudz augstākas.

Lai iegūtu aizdevumu nepieciešams veikt četras vienkāršas darbības:

  1. jāsalīdzina visi aizņēmumi (skat. portāla sākumlapu);
  2. jāreģistrējas izvēlētā aizdevēja mājas lapā (jāaizpilda anketa,  norādot vārdu, uzvārdu, personas kodu, kontaktinformāciju);
  3. jāpārskaita 0,01 Ls uz aizdevēja kontu;
  4. jāsaņem nauda kontā (pozitīva lēmuma gadījumā nauda bankas kontā tiks ieskaitīta 10 – 20 minūšu laikā).

Daudziem lasītājiem jautājumus rada prasība pārskaitīt 1 santīmu, tādēļ pakavēsimies pie šī punkta nedaudz sīkāk. Aizņēmums internetā tiek izsniegts elektroniski. Lai pārbaudītu pieteikuma iesniedzēja personību (vecumu) un iesniegtā konta numura patieso īpašnieku, aizdevēji ir izvirzījuši prasību par 0,01 Ls pārskaitīšanu. Paralēli iegūto informāciju uzņēmumi izmanto, lai pārbaudītu klienta kredītvēsturi kredītu reģistrā (uztur Latvijas banka) un parādnieku datu bāzēs (privātuzņēmumu uzturēts ārpakalpojums).

Kā izvēlēties izdevīgāko aizņēmumu?

Saskaņā ar vairākiem pētījumiem 2011. gadā Latvijā  tika izsniegti piecas reizes vairāk aizņēmumi nekā 2010. gadā. Vairums no kredītņēmējiem izvēlējās aizdevumu, balstoties uz reklāmām, taču neliela daļa pirms aizņemšanās izvērtēja vairākus piedāvājumus un tādējādi ietaupīja vairākus desmitus, bet atsevišķos gadījumos pat vairākus simtus latu. Salīdzinot aizņēmumus ir svarīgi pievērst uzmanību tādām niansēm kā – (1) vai pirmais aizņēmums ir bez komisijas maksas, (2) kāda ir maksa par aizņēmuma pagarināšanu, (3) cik ātri iespējams saņemt naudu, (4) kāda ir maksimālā pieejamā summa, (5) naudas atmaksas termiņš. Ja vēlaties ietaupīt tad ir iespējamas divas alternatīvas – (1) salīdzināt visus aizdevējus, kas jums nāk prātā vai (2) aplūkot aizņēmumu salīdzinātāju šī portāla sākumlapā. Lai arī uzņēmums SmsCredit šobrīd kontrolē vairāk kā pusi no visa Latvijas ātro aizņēmumu tirgus, tomēr tieši pēdējo gadu laikā tam ir parādījušies spēcīgi konkurenti, kas daudzos gadījumos piedāvā pat izdevīgākus naudas kredītus online.

Aizņēmums bez maksas

Visizdevīgākais aizņēmums, kas šobrīd pieejams internetā ir aizņēmums bez maksas. Protams, šī frāze nenozīmē, ka naudas aizdevums nebūs jāatmaksā vispār. Aizņēmums bez maksas ļauj iegūt noteiktu naudas summu, nemaksājot par to komisijas maksu un procentu likmes 30 dienas. Piemēram, aizņemoties 100 Ls uz 30 dienām, jums noteiktajā termiņā būs jāatmaksā tie paši 100 Ls un nekas vairāk. Iespēju izmantot šādu piedāvājumu Latvijā šobrīd piedāvā seši uzņēmumi, tādējādi pakalpojums ir pieejams vairākkārt pat tiem cilvēkiem, kas jau iepriekš ir aizņēmušies. Svarīgi gan atzīmēt, ka visātrāk naudu iespējams saņemt no tā paša aizdevēja, kur aizņēmāties kādā no iepriekšējām reizēm. Tas nozīmē, ka gadījumos, kad naudas kredīts ir nepieciešams patiešām steidzami, aizņēmums internetā jāizvēlas turpat, kur iepriekš. Ja esiet gatavi gaidīt 5 – 10 minūtes ilgāk, tad variet izmantot kādu citu piedāvājumu un tādā veidā ietaupīt krietnu naudas summu. To, kas būtiskāks – pāris minūtes vai ietaupīti 10 – 150 lati, katram ir jāizlemj pašam.

Procentu likmes un soda sankcijas

Aizņēmums internetā ir ērts, vienkāršs un izdevīgs pakalpojums, pie nosacījuma, ka aizņēmums tiek atmaksāts noteiktajā termiņā. Pretējā gadījumā var nākties maksāt par aizdevuma līguma pagarināšanu. Maksa par šo pakalpojumu svārstās no 12,5% līdz gandrīz 30% mēnesī. Savukārt soda sankcijas par saistību nepildīšanu var pārsniegt pat 1% dienā. Skaitļi ir iespaidīti, jo par 200 Ls ātrā aizņēmuma pagarināšanu uz 1 mēnesi var nākties maksāt pat 60 Ls, turklāt pamatsumma no šī maksājuma nemaz nemazinās.

Aizņemieties atbildīgi un izvērtējiet savas iespējas atmaksāt. Aizņēmums internetā paredzēts cilvēkiem, kas spēj reālistiski plānot savu budžetu un ievēro finansiālu disciplīnu.