Patēriņa kredīts bez ķīlas

By | 3 augusts, 2012

Tajās retajās reizēs, kad ātrie aizdevumi līdz 200 Ls ar 0% mēnesī nav pietiekami palīgā nāk patēriņa kredīts bez ķīlas, kuru iespējams saņemt daudzās Latvijas komercbankās un kredītiestādēs. Lai saņemtu patēriņa kredītu ir nepieciešama tīra kredītvēsture un regulāri ienākumi. Maksimālā summa, ko iespējams aizņemties ir 7000 latu un pats labākais, ka naudu iespējams izlietot jebkādu mērķu īstenošanai.

Ja vēlaties saņemt patēriņa kredītu ar viszemāko procentu likmi vai ilgāko termiņu ir vēlams būt klientam vismaz pāris mēnešus bankā, no kuras vēlaties aizņemties. Ja vēlaties aizņemties citā bankā, tad procentu likme būs augstāka un arī kritēriji naudas piešķiršanai būs nedaudz stingrāki.

Kā un kur saņemt patēriņa kredītu?

Patēriņa kredītu var saņemt jebkurš LR pilsonis no 18 gadu vecuma ar atbilstošiem ienākumiem un tīru kredītvēsturi. Jo lielāku summu plānots aizņemties, jo lielāku uzmanību būtu jāpievērš aizdevēju un to piedāvājumu izvērtēšanai. Piemēram, Bigbank piedāvā saviem klientiem aizņemties 200 LVL – 7000 LVL uz laiku no pusgada līdz pieciem gadiem. Procentu likme ir salīdzinoši augsta no 25% gadā, taču patēriņa kredīts tiek izsniegts bez ķīlas un bez nodrošinājuma. Arī kritēriji naudas piešķiršanai šajā bankā ir nedaudz elastīgāki nekā vairumā citu kredītiestāžu, turklāt pieteikties kredītam ir iespējams BigBank mājas lapā. Aizņemoties līdz 900 Ls minimālais ikmēneša ienākumu apjomam ir jābūt vismaz 150 LVL. Pieaugot kredīta summai, palielinās arī minimāli nepieciešamais ienākumu apjoms vai arī var tikt prasīts galvotājs.

Alternatīva BigBank ir jebkura cita Latvijā reģistrēta komercbanka, kas izsniedz līdzīga veida kredītus, taču šiem aizdevumiem nav iespējams pieteikties internetā, turklāt noteikumi naudas saņemšanai ir krietni vien stingrāki nekā prasa iepriekšminētais uzņēmums vai ātrie kredīti. Tas ir arī saprotams, jo ekonomiskās krīzes laikā banku īpašnieki sāka apzināties, ka iepriekšējos gados kredīti ir izsniegti pārāk vieglprātīgi. Neskatoties uz to, ja jums ir nepieciešams lielāks patēriņa kredīts bez ķīlas vai hipotekārais kredīts, aplūkojiet citu komercbanku, piemēram, Nordea, Swedbank, SEB, Citadele, Norvik banka, DnB, Danske  piedāvājumus. Prakse liecina, ka ik pa brīdim kāda no bankām piedāvā īpašu akciju, kas ievērojami pārspēj konkurentu piedāvājumus patēriņa kredītu tirgū, tādēļ nevajag žēlot laiku, jo ietaupījums var būt vairāki simti latu.

Ir situācijas, kad patēriņa kredīts tiek atteikts, jo kredītiestāde uzskata, ka klienta ienākumu apjoms nav pietiekams un izsniedzot kredītu var tikt apdraudēta mājsaimniecības maksātspēja vai spējas nodrošināt minimālās vajadzības. Šādā situācijā patēriņa kredīts bez ķīlas netiek piešķirts un tiek piedāvāta iespēja saņemt kredītu pret nekustamā īpašuma ķīlu. Ja jūsu īpašumā ir māja, dzīvoklis vai zeme un esiet gatavi to ieķīlāt, tad variet saņemt kredītu līdz pat 90`000 LVL vērtībā, turklāt uz daudz zemākām procentu likmēm nekā parastais patēriņa kredīts.

Kā atmaksāt kredītu?

Patēriņa kredīta atmaksa ar  vai bez ķīlas notiek tieši tāpat kā jebkura komunālo pakalpojumu rēķina atmaksa, t.i. pārskaitot naudu uz kreditora norādīto bankas kontu. Vairums Latvijas iedzīvotāju izmanto internetbanku un pārskaitījumu veic paši, taču, ja neuzticieties internetam vai vienkārši jūsu kredītlimits internetbankā ir mazāks nekā ikmēneša maksājums, tad variet doties uz bankas filiāli un veikt pārskaitījumu no turienes. Jāņem vērā, ka tas būs maksas pakalpojums par ko tiks prasīti vismaz 2 LVL + procenti no summas, tādēļ krietni izdevīgāk ir to darīt pašam no sava datora.

Veicot pārskaitījumu svarīgi pievērst uzmanību, lai visa nepieciešamā informācija ir norādīta pareizi – patēriņa kredīta līguma numurs, klienta numurs, bankas konts un reģistrācijas numurs, summa. Ja maksājumu veicat vienas bankas ietvaros, tad pārskaitījums tiks realizēts maksimums 20 minūšu laikā pie nosacījuma, ka negadās sakaru pārrāvumi. Savukārt, pārskaitot naudu uz citu banku, var nākties rēķināties pat ar vienu līdz trīs dienām.

Aizņemieties atbildīgi un izvērtējiet savas iespējas atmaksāt. Patēriņa kredīts bez ķīlas – kredīts lieliem pirkumiem.