Patēriņa kredīts internetā

By | 3 jūlijs, 2012

Iepriekš jau rakstījām par to, kas ir patēriņa kredīts, kā to saņemt un kādi dokumenti iesniedzami. Izlasot šo rakstu uzzināsiet, kas ir patēriņa kredīts internetā, kādas ir tā priekšrocības un trūkumi. Kā izvēlēties labāko piedāvājumu un kā ietaupīt vairākus simtus vai pat tūkstošus latu.

Patēriņa kredīts privātpersonām internetā

REKLĀMA
Aaizņemies līdz 15000 eur!
SohoCredit – 10 minūtes/350eur/0%
Aizdevums – 90% no auto vērtības 1 dienā
REKLĀMA
Kredīta galvenais mērķis ir sniegt iespēju privātpersonām iegādāties lielākus pirkumus, doties ceļojumā vai īstenot kādu citu mērķi. Patēriņa kredīts parasti tiek izsniegts uz laiku līdz diviem gadiem, atsevišķos gadījumos pat uz laiku līdz desmit gadiem. Atšķirībā no ātrajiem kredītiem, kas ļauj saņemt pāris simtu latu lielu aizdevumu, šis finanšu pakalpojums ļauj aizņemties pat 7000 Ls.

Kredīts internetā ir salīdzinoši jauns pakalpojums, taču tā izmantošanai ir vairāki plusi – (1) iespēja mierīgi, bez stresa salīdzināt vairākus piedāvājumus (nav spiediens no klientu apkalpošanas speciālisiem) un izlasīt līgumu līdz galam; (2) ērta, ātra un vienkārša pieteikšanās procedūra, (3) iespēja ietaupīt laiku (nav jādodas uz kredītiestādes filiāli), (4) lēmums par kredīta piešķiršanu tiek paziņots elektroniski.  Mīnuss šādai procedūrai ir tikai viens un saistīts ar elektroniskās naudas netveramības sajūtu. Aizņemoties internetā vai maksājot ar bankas karti, nauda nav fiziski redzama vai aptaustāma, līdz ar to daļa cilvēku iztērē vairāk naudu nekā to darītu, ja tā būtu fiziski jāizņem no maciņa un jānoliek uz veikala letes. No otras puses līdzīga situācija būtu arī, ja dotos parakstīt līgumu uz bankas filiāli, arī tur tiktu tikai parakstīti papīri, bet nauda tiktu ieskaitīta klienta kontā. Labs risinājums būtu saņemt kredītu un visu vai vismaz lielu daļu naudas izņemt no bankomāta (pārliecinieties par komisijas maksām) un pirkumus veikt izmantojot reālu papīra naudu.

Kā izvēlēties labāko kredītu?

Galvenais kritērijs kredīta izvēles procesā ir izdevīgums, kas sastāv no trīs daļām – (1) komisijas maksa un procentu maksājumi, (2) pieejamās summas lielums. Vienlaikus jāņem vērā arī potenciālās soda sankcijas, kas var tikt aprēķinātas, ja rodas problēmas ar patēriņa kredīta atmaksu. Šobrīd internetā Latvijā ātrie aizdevumi ir loti izplatīti, taču pieteikšanos patēriņa kredītam piedāvā vairāki uzņēmumi (piedāvājumu skat. lapas augšpusē sadaļā Ilgtermiņa aizdevumi)

Iepriekšminētie uzņēmumi nav vienīgie, kas piedāvā izsniegt kredītu patēriņa vajadzībām. Šo pakalpojumu piedāvā arī vairums Latvijas komercbanku, taču to kritēriji aizdevuma piešķiršanai un laiks, kas nepieciešams, lai saņemtu kredītu var būt būtiski lielāks nekā iepriekšminētajām kredītiestādēm. Neskatoties uz to, ja jūs vēlaties aizņemties lielāku summu nekā viens vai pāris tūkstoši latu, ir vērts papētīt dažādas alternatīvas. Turklāt, iespējams, ka gadījumā, ja esat kādas konkrētas bankas ilgstošs klients jums varētu būt potenciāli izdevīgāka likme nekā piedāvā iepriekšminētās kredītiestādes.

Patēriņa kredīta izsniegšanas nosacījumi

Patēriņa kredīts tiek izsniegts bez ķīlas vai ar ķīlu, atkarībā no kredīta summas un jūsu izvēlētā finansēšanas modeļa. Izmantojot ķīlu vai galvojumu procentu maksājumi būs mazāki, taču ne visi ir gatavi ieķīlāt savas mantas, tādēļ labāk izvēlas kredītu bez nodrošinājuma. Galvenie kritēriji, kas tiek ņemti vērā lemjot par kredīta piešķiršanā ir ienākumu apjoms, to regularitāte, kā arī klienta kredītvēsture. Ja alga ir sākot no 300 Ls mēnesī un iepriekš neesiet grēkojuši ar kredītsaistībām, tad variet būt gandrīz pilnīgi droši, ka kredīts jums tiks piešķirts.