Ātrais kredīts internetā

By | 2 jūlijs, 2012

Mūsdienās katrs var aizņemties nelielu naudas summu (pāris simti latu) ātri un bez liekām formalitātēm. Ātrais kredīts internetā ļauj saņemt naudu aptuveni 10 – 30 minūšu laikā kopš reģistrācijas pieteikuma aizpildīšanas, turklāt pilnīgi bez jebkādas komisijas maksas vai procentu maksājumiem. Tiesa šāda iespēja tiek piedāvāta tikai jaunajiem klientiem, t.i. aizņemoties vienā uzņēmumā pirmo reizi. Ja kredīts nepieciešams atkārtoti, tad būs jāmaksā komisijas maksa (10% – 25% mēnesī). Šo kredītu galvenā īpatnība ir īsais termiņš – ātrais kredīts, lielākoties, tiek izsniegts uz laiku līdz 30 dienām, ar iespēju pagarināt. Daži uzņēmumi ir gājuši soli tālāk un piedāvā saņemt kredītu uz laiku līdz pat 1 gadam, taču jāņem vērā, ka pieaugot kredīta termiņam, pieaugs arī kopējā atmaksājamā summa.

REKLĀMA
ViaSMS – 350eur/30 dienas/0%
Moneza- 1959 eur/2 gadi/15 minūtes
Ferratum – 350eur/0%/30 dienas

REKLĀMA

Viena no pozitīvākajām blakusparādībām, ko piedāvā ātrais kredīts internetā ir iespēja saņemt naudu bez galvotāja un bez ķīlas. Vēl desmit gadus šāda iespēja būtu likusies utopija, jo tajos laikos kredīts tika izsniegts uz salīdzinoši augstiem procentiem vai arī tikai un vienīgi pret ķīlu (nekustamais īpašums, auto u.t.t.). Šobrīd kreditētāji, balstoties uz veiktajiem aprēķiniem par klientu maksātspēju, ir gatavi aizdot naudu bez jebkāda nodrošinājuma. Ja naudu nav iespējams atmaksāt savlaīcīgi, klientam ir iespēja līguma darbības termiņu pagarināt (maksas pakalpojums). Maksa par pagarināšanu svārstās no 12,5% līdz 30% mēnesī, tādējādi ir acīmredzams, ka daudz izdevīgāk ir kredītu atmaksāt savlaicīgi.

Pirmais kredīts bez maksas

Raksta sākumā jau norādījām, ka pirmais ātrais kredīts šobrīd internetā ir pieejams bez maksas, t.i. ar 0% komisiju (jāatdod tik, cik aizņēmies). Piemēram, aizņemoties 150 Ls uz 30 dienām, klientam līgumā noteiktajā termiņā ir jāatmaksā tie paši 150 Ls un ne santīms vairāk. Protams, naudu iespējams atmaksāt arī ātrāk, turklāt ir pat vēlams to darīt 2 – 3 dienas pirms līguma termiņa beigām, jo pretājā gadījumā var izrādīties, ka maksājums tiek veikts savlaicīgi, bet starpbanku maksājumu īpatnību dēļ kreditors naudu nesaņem paredzētajā laikā un tiek aprēķināti soda procenti. Lai arī teorētiski šādā situācijā klients nebūtu uzskatāms par vainīgu, tomēr praksē tieši uz kredītņēmēju gulstas atbildība nokārtot saistības paredzētajā termiņā.

Šobrīd ātrais kredīts internetā ir pieejams bez maksas pie pieciem uzņēmumiem (skat. portāla sākumlapu), taču to skaits pakāpeniski turpina pieaugt. Pieaugošas konkurences apstākļos kreditori ir spiesti izdomāt aizvien jaunus veidus kā pievilināt klientus un šādi piedāvājumi ir viens no labākajiem risinājumiem. Tiesa, no klienta perspektīvas vienmēr ir svarīgi ņemt vērā, ka gadījumā, ja kredīts ir nepieciešams atkārtoti labāk ir izvēlēties kādu citu kreditoru, jo pirmais kredīts bez maksas ir pieejams tikai vienu reizi. No otras puses, ja nauda ir nepieciešama ļoti steidzami, tad saglabājot lojalitāti iepriekšējam kreditoram, varēsiet naudu saņemt krietni ātrāk (nebūs jāveic atkārtota reģistrācija, jāgaida pieteikuma izvērtēšana).

Kurš var pretendēt uz kredīta saņemšanu?

Ātrais kredīts ir pieejams jebkuram Latvijas iedzīvotājam, kurš sasniedzis 18 gadu vecumu, gūst regulārus pārbaudāmus ienākumus un iepriekš nav kavējis kredītsaistības. Tiesa, bieži vien, kredīts ir pieejams arī bez darba vietas vai pat ar negatīvu kredītvēsturi, taču šādos gadījumos kreditori daudz rūpīgāk vērtē klientu maksātspējumu, bijušās un esošās saistības, pārkāpumu, ja tādi bijuši smagumu un vai pārkāpumi ir novērsti.

Papildus tam jāņem vērā, ka, lai saņemtu kredītu ir nepieciešams (1) bankas konts, (2) mobilais telefons un (3) dators vai telefons ar interneta pieslēgumu. Pēc reģistrēšanās izvēlētā uzņēmuma mājas lapā klientam tiek izsniegts unikāls klienta kods, kuru nākotnē jāizmanto, lai saņemtu atkārtotu kredītu, bet pirmajā reizē, lai verificētu savu personību (jāpārskaita 1 santīms uz kreditora bankas kontu, tas ļauj datu bāzē pārbaudīt vecumu, kredītvēsturi, kā arī pārliecināties par pašreizējām saistībām).

Kad ātrais kredīts internetā ir laba/slikta izvēle?

Ātrais kredīts ir noderīgs, ja radusies ārkārtas situācija (veselības problēmas, saplīsis auto, kas tiek izmantots ienākumu gūšanā) vai arī jāsamaksā kāds rēķins, kuru nesamaksājot sankcijas ir pat krietni bargākas nekā komisijas maksa par kredīta pagarināšanu. Tāpat ātro kredītu var izmantot, lai iegādātos kādu akcijas preci, tiesa pie nosacījuma, ja ir 100% pārliecība, ka kredītu varēsiet savlaicīgi atmaksāt.  Šī tipa kredītus nedrīkstētu izmantot, lai risinātu hroniskas, ilgtermiņa finansiālās problēmas – nauda pietrūkst katru mēnesi, jo šādā situācijā aizņemoties problēmas risinājums tiek tikai attālinoties. Vēlākais pēc piektā bezmaksas kredīta izmantošanas kredītņēmējs tiek nostādīts situācijā, kad ir jāmaksā par finanšu resursu izmantošanu (komisijas maksu) un ir spiests novirzīt daļu no saviem tā jau nelielajiem ienākumiem, lai segtu procentu maksājumus.

Kur saņemt palīdzību?

Ātrais kredīts internetā var būt noderīgs, taču vienlaikus arī bīstams pasākums, ja neesiet droši par savām tiesībām vai gluži vienkārši nelasiet līgumus. Ja rodas kādas neskaidrības par līgumu vai kredīta specifiku, sazinieties ar konkrētā uzņēmuma klientu apkalpošanas speciālistiem vai Patērētāju tiesību un aizsardzības centra darbiniekiem. Pēdējiem no minētajiem palīdzība cilvēkiem ir pamatdarbs, turklāt viņi arī ir daudz kvalificētāji nekā kredītu pārdevēji.