Via SMS kredīts

By | 27 jūlijs, 2012

Via SMS kredīts ir kredīs internetā bez ķīlas, galvojuma un liekām birokrātiskām procedūrām, kuru iespējams saņemt, nosūtot SMS. Šaurākā nozīmē tas ir uzņēmuma ViaSMS ātrais kredīts, kas šobrīd ir pieejams uz laiku līdz 30 dienām bez komisijas maksas un procentu maksājumiem. Tas nozīmē, ka aizņemoties 150 Ls uz vienu mēnesi, jum noteiktajā termiņā ir jāatmaksā tie paši 150 Ls. Lai arī šis ir viens no izdevīgākajiem kredītiem Latvijas tirgū, tomēr pirms aizņemšanās ir vērts uzzināt, kuri aizdevumi internetā  (links uz sms kredītu salīdzinātāju) ir visizdevīgākie . Veicot analīzi ņemiet vērā divus galvenos faktorus – (1) vai pirmais sms kredīts ir bezmaksas, (2) sms kredīta pagarināšanas likme. Naudu kontā visi aizdevēji ieskaita puslīdz vienādā ātrumā, tādēl tam īpašu uzmanību nav vērts pievērst.

Kā saņemt via sms kredītu?

Jebkurš Latvijas iedzīvotājs vecumā no 18 – 67 gadiem var pretendēt uz via sms kredīta saņemšanu, tas nozīmē, ka šis finanšu pakalpojums ir pieejams gandrīz visiem Latvijas darba spējīgajiem iedzīvotājiem un apdalīti tiek tikai vecāka gadagājuma ļaudis, no kuriem lielākā daļa ir pensionāri.

Pieteikšanās via sms bezmaksas kredītam ir samērā vienkārša un ietver trīs darbības:

  1. jāreģistrējas kreditora mājas lapā, norādot nepieciešāmo kredīta summu;
  2. jāpārskaita 1 santīms uz sms kredīta izsniezēja kontu (standarta procedūra identitātes pārbaudīšanai);
  3. jāgaida nauda kontā;

Pa vidu starp šiem soļiem pēc reģistrācijas maksas veikšanas, jūs saņemsiet īsziņu no aizdevēja, kurā būs atbilde par via sms kredīta piešķiršanu vai atteikšanu. Pozitīva lēmuma gadījumā papildus būs norādīts unikāls lietotāja kods, kas būs jāizmanto, lai apstiprinātu kredīta nepieciešamību. No juridiskā viedokļa šī procedūra ir samērā strīdīga un, ja būtu vēlme, tad, iespējams, visu šo sistēmu varētu tiesā sagraut, taču, kamēr neviens to nav izdarījis, viss turpina funkcionēt.

Svarīgs priekšnoteikums kredīta saņemšanai ar SMS palīdzību ir tīra kredītvēsure un regulāri ienākumi. Tīra kredītvēsture nozīmē, ka jums iepriekš nevar būt kavētas kredītsaistības. Ja pagātnē esiet kavējuši kredītsaistību pildīšanu vai arī joprojām tās neesiet nokārtojuši, tad tiks pieņemts, ka esiet neuzticams (slikta kredītvēsture) un aizdevumu nesaņemsiet. Ja pārkāpumi bija nelieli un saistības ir nokārtotas, tad, iespējams, jūs varētu pretendēt uz via sms kredīta saņemšanu, taču atbildi uzzināsiet tikai tad, kad būsiet piereģistrējušies kreditora mājas lapā (atbilde ar sms).

Lai pārbaudītu ienākumu apjomu un regularitāti, pēdējos mēnešus algai ir jābūt skaitītai uz jūsu bankas kontu. Uzņēmuma speciālisti izvērtēs jūsu naudas plūsmu un pieņems lēmumu, balstoties uz iepriekšminēto informāciju.

Kādas ir SMS kredīta priekšrocības

  1. nauda kontā 10 – 20 minūtēs;
  2.  nav vajadzīga ķīla, galvotājs, izziņas;
  3. pirmais via sms kredīts ir bez maksas;
  4. naudu var atmaksāt arī ātrāk bez papildus komisijas;
  5. naudu iespējams izlietot jebkādam pirkumam vai mērķa īstenošanai.

Via SMS kredīts internetā un atbildīga aizņemšanās

Šis finanšu pakalpojums ir paredzēts tikai un vienīgi kā īstermiņa risinājums, tādēļ esiet piesardzīgi un nekādā gadījumā nemēģiniet to izmantot, lai risinātu ilgtermiņa problēmas (hronisks naudas trūkums, nav ienākumi u.t.t.), jo tādējādi jūs varat iegūt nevis bezmaksas via sms kredītu, bet parādsaistības, kas jūsu situācijupadarīs vēl grūtāku.

Ja esiet izvērtējuši savas iespējas atmaksāt un ticat, ka varēsiet to izdarīt, tad Via SMS kredīts varētu būt piemērots risinājums, lai aizņemtos līdz nākamajai algai, taču izšķiroši svarīgi ir atmaksāt naudu līgumā noteiktajā termiņā. Pretējā gadījumā būs jāmaksā par kredīta pagarināšanu (no 12,5% mēnesī), ja tas ir atļaut un par SMS kredīta izmantošanu,  savukārt soda sankcijas var pārsniegt pat 1% dienā. Šādā scenārijā pakalpojums kļūst pat neizdevīgāks par lombardu.