Aizņēmumi

By | 1 oktobris, 2012

Kad aizņēmumi ir vajadzīgi, tie parasti nepieciešami ātri un tūlīt. Aizņēmumi internetā līdz 1000 Ls ir pieejami ikvienam 15 minūtēs, neizejot no mājas, savukārt 7000 Ls 3 dienās. Ņem vērā – kredīts līdz 200 Ls ir bez maksas (0%). Atdod tikai tik, cik paņēmi. (Uzzini, kuri ir lētākie aizņēmumi un ietaupi).

Kā iegūstami aizņēmumi bez maksas

Aizņēmumi ir pieejami ikvienam Latvijas iedzīvotājam no 18 līdz 75 gadiem bez ķīlas un bez galvotāja. Naudas saņemšanas procedūra ietver četras vienkāršas darbības:

  • jāsalīdzina aizņēmumi (vari ietaupīt līdz 250 Ls);
  • reģistrējies aizdevēja lapā (jāaizpilda anketa, norādot pamatinformāciju par sevi un kontaktinformāciju);
  • pārskaiti 0,01 Ls uz kreditora bankas kontu (apliecināsi, ka esi vismaz 18 gadus vecus un norādīta bankas konta īpašnieks);
  • saņem naudu (ja lēmums ir pozitīvs, nauda kontā parādīsies jau pēc 10 – 20 minūtēm).

Piemēram, aizņemoties 150 Ls uz 30 dienām, noteiktajā termiņā būs jāatmaksā tie paši 150 Ls un nekas vairāk. Patlaban aizņēmumi bez maksas ir pieejami piecos uzņēmumos:  ViaSMS, SohoCredit, SmsCredit, GreenCredit un Minicredit. Minimālā summa, ko iespējams aizņemties bez procentiem ir 100 Ls bet maksimālā 200 Ls.  Lai arī teorētiski būtu iespējams šos visus kredītus salīdzināt rakstiski, daudz vienkāršāk ir aplūkot pārskatāmu tabulu, kas ievietota šī portāla sākumlapā. Papildus tam vari uzzināt par uzņēmumu, kas piedāvā kredītu līdz 7000 Ls uz 5 gadiem bez ķīlas.

Procentu likmes par aizņēmuma pagarināšanu svārstās no 12,5% līdz gandrīz 30% mēnesī, tādēļ ir vērts pacensties un atmaksāt naudu noteiktajā termiņā.

Priekšnoteikumi aizņēmuma saņemšanai

Pieteikšanās aizņēmuma notiek internetā, kas nosaka, ka naudu iespējams dabūt ātri, taču vienlaikus, tas izvirza arī nepieciešamību pēc vairākiem palīglīdzekļiem. Tev būs nepieciešams:

  • dators ar interneta pieslēgumu;
  • mobilais telefons;
  • bankas konts, internetbanka, vismaz 0,01 Ls kontā.

[box type=”info”] Visātrāk naudu saņem vairumā gadījumu saņem Swedbank, SEB, DNB, Nordea un Citadele  klienti. Aizņēmumi ir pieejami 10 – 20 minūtēs, taču, gadoties sakaru traucējumiem, maksājums var aizkavēties pat līdz 1 – 3 dienām. [/box]

Situācijās, kad aizņēmumi netiek izsniegti, absolūti lielākajā daļā gadījumu pie vainas ir viens no diviem faktoriem (prioritārā kārtībā): (1) kredītvēsture vai (2) regulāru ienākumu neesamība.

Kredītvēsture veidojas, pamatojoties uz cilvēka iepriekš uzņemtajām kredītsaistībām un parādsaistībām. Kavējot saistību izpildi ilgāk par 60 dienām un parāda summai pārsniedzot 100 Ls, kredītu reģistrā tiek izdarīts ieraksts par kavējumu. Šajā brīdī tiek iegūta slikta kredītvēsture. Informācija par pārkāpumu reģistrā glabājas vismaz 10 gadus un netiek dzēsta arī pēc pārkāpuma novēršanas, tādējādi it kā neliels pārkāpums var novest pie ilgstošām,  nelabvēlīgām sekām. Oficiālo kredītu reģistru uztur Latvijas banka, taču paralēli pastāv arī vairāki privātu uzņēmumu veidotas parādnieku datu bāzes, kurā tiek iekļauta uzņēmumu rīcībā esošā informācija par parādniekiem (komunālie maksājumi, mobilo sakaru rēķinu nesamaksāšana u.c.). Atsevišķās situācijās aizņēmumi var būt pieejami arī ar negatīvu kredītuvēsturi. Tas iespējams situācijās, kad pārkāpums ir bijis neliels, noticis sen un ir ticis salīdzinoši ātri novērsts.

Informācija par aizņēmēja ienākumiem tiek iegūta, izvērtējot VSAA rīcībā esošās ziņas par nomaksātajiem nodokļiem. Šo prasību mūsdienās izvirza vien retais uzņēmums divu iemeslu dēļ – (1) joprojām daudzi cilvēki saņem algu aploksnē (informācija VSAA neuzrādās), (2) aizņēmumi internetā ļauj saņemt salīdzinoši nelielas summas un kreditori ir gatavi riskēt. Ja vēlies uzzināt, kā iegūt aizņēmumu bez regulāriem ienākumiem, izlasi kā saņemt kredītu bez darba vietas, tomēr ņemiet vērā, ka aizņemšanās bez pastāvīgiem ienākumiem būs saistīta ar augstāk risku, tādēļ aizņemieties ļoti apdomīgi.

Kad nekādā gadījumā neaizņemties!

Vēlme aizņemties ir dabīga un aizņēmumi var lieti noderēt situācijās, kad radušās steidzamas vajadzības (saplīsis auto ar, ko jādodas uz darbu, veselības problēmas, pietrūkst hipotekārā kredīta rēķina apmaksai), bet nedaudz pietrūkst līdz algai. Ātrie aizņēmumi ir tikai un vienīgi īstermiņa risinājums, kas izmantojams īpašos gadījumos. Šī tipa finanšu pakalpojum nevar atrisināt ilgtermiņa budžeta plānošanas problēmas, kurām ir vajadzīga sistemātiska pieeja. Aizņemumi, kas tiek izvēlēti ar nepareizu motivāciju un nepareizu priekšstatu vadīti neglābjami var radīt parādsaistības, kuru apmērs var būt daudz lielāks nekā sākotnēji liekas.

Aizņemieties atbildīgi un izvērtējiet savas iespējas atmaksāt savlaicīgi.