Aizņēmums bez maksas

By | 30 aprīlis, 2013

Naudas aizņēmums bez maksas ir pakalpojums, kas ļauj ikvienam LR iedzīvotājam aizņemties bez komisijas maksas un bez ķīlas uz laiku līdz vienam mēnesim. Tu vari paņemt kredītā līdz 200 Ls un atmaksāt līgumā noteiktajā termiņā, cik paņēmi. Vairāk par šo iespēju vari uzzināt portāla sākumlapā.

Kā iegūstams aizņēmums bez maksas ?

Svarīgi saprast, ka ātrais aizņēmums bez procentu maksas nav par brīvu. Nauda būs jāatdod, taču izvēloties saprātīgi ir iespējams ietaupīt no 10 Ls līdz 250 Ls. Lai saņemtu kredītu, ir jāveic šādas darbības:

  1. salīdzini kredītu aizņēmumus (skat. info. iepriekš);
  2. piesakies aizņēmumam un aizpildi anketu kreditora mājas lapā;
  3. apstiprini savu profilu (jāpārskaita 0,01 Ls uz aizdevēja bankas kontu);
  4. norādi nepieciešamo kredīta summu;
  5. saņem naudu.

Naudas aizdevēju galvenā interese ir piesaistīt maksātspējīgus klientus, līdz ar to pirms aizdevuma izsniegšanas tiks izvērtēti divi kritēriji – (1) kredītvēsture un (2) ienākumi. Papildus tam tiek pārbaudīts, vai pieteikuma iesniedzējs ir sasniedzis noteikto minimālo vecumu (18 vai 20 gadi). Attiecībā uz ienākumiem viss ir puslīdz skaidrs, taču ir kāda nianse. Lielākā daļa ātro kredītu uzņēmumu nevar pārbaudīt klientu ikmēneša ienākumus un paļaujas uz klientu godaprātu. Šajos apstākļos nav nekāds brīnums, ka aizņēmums bez maksas ir pieejams arī bez pastāvīgiem ienākumiem, t.s. kredīts bez darba vietas. Jāatceras gan, ka nepatiesas informācijas norādīšana var būt pat krimināli sodāma, tādēļ šādu viltību nevajadzētu pielietot bez īpašas vajadzības.

Otrs faktors – kredītvēsture, daudziem Latviajs iedzīvotājiem pagaidām neizsaka neko, taču praksē tas ir pats svarīgākais faktors, lemjot par aizdevuma piešķiršanu. Ātrie aizņēmumi bez procentiem var ar komisijas maksu tiek piešķirti tikai tiem klientiem, kam ir tīra kredītvēsture (nav kavētas parādsaistības, kredītsaistības). Aizdevēji nav labdarības iestādes un vēlas atgūt aizdoto naudu. Klienti, kuri jau iepriekš ir piekrāpuši savu kreditoru ir riska grupa, jo neviens nevar būt drošs, ka pārkāpums netiks pieļauts atkārtoti. Šobrīd, kad ir ierobežotas parādu piedzinēju pilnvaras, naudas atgūšana ir kļuvusi daudz laikietilpīgāka un sarežģītāka nekā agrāk, tādēļ kreditoru interesēs ir nodrošināt, lai aizņēmums netiktu piešķirts cilvēkiem, kas negrasās to atdot.

Cik maksā aizņēmuma pagarināšana ?

Situācijas dzīvē mēdz būt dažādas. Labi nodomi var izgāzties neparedzētu apstākļu dēļ un tieši tādēļ ātrie aizņēmumi var tikt pagarināti. Maksa par šo pakalpojumu katram aizdevējam ir savādāka, tādēļ ir būtiski pirms aizņemšanās salīdzināt vairākus piedāvājumus. Minimālā maksa parasti veido aptuveni 12,5% no neatmaksātās summas, savukārt kredīta pagarināšanas likme var sasniegt pat vairāk kā 25% mēnesī. Tas ir daudz un tieši tādēļ šķietami izdevīgais aizņēmums bezmaksas tāds ir tikai tiem cilvēkiem, kas tur doto vārdu un atmaksā parādu savlaicīgi. Visiem pārējiem ātrais kredīts var izraisīt vairāk problēmas nekā ieguvumus.