Ātrais naudas kredīts internetā

By | 30 jūlijs, 2012

Patreiz ātrais naudas kredīts internetā pieejams ar īpašu atlaidi. Jaunajiem klientiem kredīts tiek piedāvāts pilnīgi bez maksas un procentiem uz laiku līdz 30 dienām. Tas nozīmē, ka aizņemoties, piemēram, 120 Ls uz 30 dienām, jums šajā termiņā būs jāatmaksā tie paši 120 Ls un nekas vairāk. Naudu iespējams saņemt aptuveni 10 – 20 minūšu laikā pēc reģistrēšanās izvēlētā kreditora mājas lapā, taču pirms to darīt ir vērts salīdzināt kredītus un izvēlēties izdevīgāko.

Kas ir ātrais naudas kredīts internetā?

Jau vairāk kā piecus gadus visiem Latvijas iedzīvotājiem no 18 gadu vecuma internetā ir pieejams ātrais naudas kredīts un šo iespēju ir izmantojuši jau vairāki simti tūkstoši iedzīvotāju. Ātrie aizdevumi ļauj saņemt papildus finanšu līdzekļus internetā ērti, vienkārši un ātri, turklāt ja tas ir pirmais kredīts arī ļoti lēti (0% komisija), tādējādi noteiktos apstākļos tas var tikt definēts kā izdevīgākais online kredīta veids.

Kā saņemt naudas kredītu?

Lai saņemtu ātro naudas kredītu internetā jums ir jāveic četras vienkāršas darbības, kuras aplūkosim nedaudz tuvāk:

1) jāsalīdzina vairāki kredīti (tādējādi iespējams ietaupīt 10 Ls – 350 Ls);

2) jāizvēlas izdevīgākais naudas kredīts un jāreģistrējas kreditora mājas lapā;

3) jāpārskaita 1 santīms uz aizdevēja norādīto kontu (šī ir standarta verifikācijas procedūra, ko izmanto visi ātro kredītu izsniedzēji. Procedūra ļauj aizdevējam pārbaudīt kliena vecumu, kredītvēsturi un maksātspēju);

4) jāgaida nauda kontā (pozitīva lēmuma gadījumā nauda jūsu kontā tiks ieskaitīta dažu desmitu minūšu laikā).

Iepriekšminētais kredīta saņemšanas apraksts ļauj secināt, ka, lai to saņemtu ir nepieciešami divi palīglīdzekļi – (1) dators ar interneta pieslēgumu, kā arī (2) bankas konts un internetbanka. Papildus tam, vairāki uzņēmumi, izsniedzot naudas kredītu internetā, izmanto arī mobilo sakaru sniegtās iespējas. Praksē tas izpaužas tā, ka reģistrējoties kreditora mājas lapā, klientam tiek nosūtīta īsziņa ar unikālu ciparu kombināciju (kods), kas jāizmanto, lai apstiprinātu kredīta pieprasījumu.

Priekšnoteikumi ātrā naudas kredīta saņemšanai internetā

Naudas kredīts ir viens no visvieglāk pieejamajiem aizdevumu veidiem un to saņemt ir daudz vienkāršāk nekā bankas aizdevumu vai kredītu no privātpersonām, taču, neskatoties uz to, ātrais naudas kredīts internetā netiek izsniegts visiem. Pastāv divi galvenie šķēršļi, kas apgrūtina kredīta saņemšanu:

1) negatīva kredītvēsture (iepriekš kavēti kredītmaksājumi un parādu nomaksa);

2) neregulāri ienākumi.

Latvijā nav gandrīz neviens uzņēmums, kas izsniegtu kredītus cilvēkiem bez tīras kredītvēstures. Praksē aizdevumus var saņemt cilvēki, kuri pārkāpuši naudas kredīta atmaksas noteikumus, taču pārkāpums ir bijis neliels, noticis sen un pašreiz ir novērsts.

Regulāru ienākumu neesamība pārsvarā attiecas uz cilvēkiem bez darba vietas, kā arī uz tiem, kas naudu saņem aploksnē vai uz rokas nevis bankas kontā.

Izvērtējot klienta maksātspēju, ātro naudas kredītu internetā izsniedzēji izmanto specifiskas datu bāzes, kas ļauj iegūt visaptverošu informāciju par potenciālā klienta līdzšinējo darbību un gatavību atmaksāt aizņemtos naudas līdzekļus. Pašreizējos apstākļos uzņēmumi ir samazinājuši riska toleranci un, ja jāizvēlas riskēt vai neriskēt labāk izvēlas pēdējo, jo uztraucas par iespējām atgūt savus līdzekļus. Laba alternatīva klientiem, kam tiek atteikts naudas aizdevums internetā ir kredīts pret nekustamā īpašuma ķīlu, jo ķīla kalpo kā drošības garantija, ka sliktākajā gadījumā uzņēmums savus naudas līdzekļus atgūs.

Naudas kredīta procenti

Ātrais naudas kredīts internetā ir izdevīgs tikai gadījumos, kad tas ir jūsu pirmais aizņēmums pie konkrētā kreditora, kā arī situācijās, kad nauda ir nepieciešama ļoti steidzami un esiet gatavi maksāt jebkādus procentus. Savukārt, ja esiet gatavi nedaudz uzgaidīt, kā arī spējat saņemt kredītu bankā, labāk ir izvēlēties bankas aizdevumu, jo tas spēj piedāvāt krietni zemākas procentu likmes un ilgāku atmaksas termiņu.

Standartā naudas kredītam internetā tiek piemērota 10% – 30% komisijas maksa par kredītu uz 1 mēnesi. Ja aizdevumu nepieciešams pagarināt to iespējams izdarīt, taču arī tas būs maksas pakalpojums, par kuru būs jāmaksā no 12,5% – 30% mēnesī. Konkrēta summa būs atkarīga no kredīta summa un atmaksas termiņa, tādēļ ir vērts ņemt vērā likumsakarību – “jo lielāka aizdevuma summa un atmaksas termiņš, jo lielāka summa būs jāatmaksā kreditoram”.

Soda sankcijas par naudas kredīta internetā atmaksu ir ļoti augstas un var pārsniegt pat 1% dienā no neatmaksātās summas, tādēļ ir vērts kārtīgi pacensties, lai atmaksātu kredītu savlaicīgi.

Kā atmaksātu kredītu internetā?

Tāpat kā jebkurš aizdevums vai komunālo maksājumu rēķins arī ātrais naudas kredīts internetā ir jāatmaksā, pārskaitot naudu uz uzņēmuma norādīto bankas kontu. Veicot pārskaitījumu, ir svarīgi to veikt vismaz divas darba dienas pirms līguma darbības termiņa beigām, jo tādējādi kreditors saņems savu naudu savlaicīgi un nebūs tiesīgs aprēķināt nekādas papildus piemaksas. Maksājuma uzdevumā ir jānorāda svarīgākā informācija, t.sk. līguma un klienta numurs, vārds un uzvārds, jāpārbauda vai pareizi ievadīts uzņēmuma konta un reģistrācijas numurs.

Aizņemieties atbildīgi un izvērtējiet savas iespējas atmaksāt. Ātrais naudas kredīts internetā ir labs palīgs steidzamās situācijās, taču tā nav dāvana un būs jāatmaksā jebkurā gadījumā. Šis finanšu instruments var tikt izmantots tikai kā īstermiņa palīdzība un tikai pasliktinās jūsu situāciju, ja vēlēsieties to izmantot kā risinājumu savām ilgtermiņa budžeta vai naudas plūsmas problēmām.