Ātrs kredīts internetā

By | 26 septembris, 2012

 Naudas trūkums var likt justies nožēlojami, taču šis ir tikai pagaidu stāvoklis. Ienākumu palielināšanās ir tikai laika jautājums, bet, kamēr tas vēl nav noticis ātrs kredīts internetā ļauj 15 minūtēs iegūt līdz pat 1000 Ls . Viennozīmīgi, visizdevīgāk ir aizņemties līdz 200 Ls, jo to iespējams izdarīt bez komisijas maksas (0%).

Kā iegūstams ātrs kredīts internetā bez maksas?

Šobrīd vairāki kreditori sniedz iespēju aizņemties bez maksas, neizejot no mājām. Ātrs kredīts internetā ļauj iegūt 10 Ls – 200 Ls bez ķīlas un galvotāja (bez komisijas maksas) 10 – 20 minūtēs. Tas nozīmē, ka aizņemoties, piemēram, 100 Ls un atmaksājot naudu norunātajā termiņā (maks. 30 dienas) nekas papildus nav jāmaksā. Kredīts internetā  pieejams ikvienam Latvijas iedzīvotājam no 18 gadiem.

Lai iegūtu kredītu ir jāveic četras vienkāršas pamatdarbības:

  • salīdzini visus piedāvājumus (skat. atrsaizdevums.lv pirmo lapu);
  • aizpildi anketu izvēlētā kreditora mājas lapā (jānorāda kontaktinformācija, vārds, uzvārds, personas kods);
  • pārskaiti 0,01 Ls uz kreditora kontu (procedūra ļauj kreditoram pārbaudīt klienta vecumu un bankas konta īpašumtiesības);
  • saņem naudu kontā.

Prakse liecina, ka visātrāk naudu saņem Swedbank, SEB, Nordea, DNB, Citadele un GE Money klienti. Ja tev un kreditoram ir konts vienā un tajā pašā bankā naudu saņemsi kā solīts. Vairumam zināmāko kreditoru ir izveidoti norēķinu konti visās iepriekš minētajās bankās. Retos gadījumos līdz naudas saņemšanai var paiet pat viena, divas dienas. Šādi traucējumi var būt saistīti ar starpbanku maksājumu īpatnībām vai sakaru līnijas pārrāvumiem.

Kādos gadījumos kredīts var tikt atteikts?

Pats galvenais un svarīgākais faktors, kas tiek vērtēts lemot par to, vai piešķirams ātrs kredīts internetā ir klienta kredītvēsture. Slikta kredītvēsture nozīmē, ka iepriekš ir kavētas parādsaistības vai kredītsaistības ilgāk par 60 dienām. Ja tas notiek, aizņēmējs iespējams tiek iekļauts parādnieku reģistrā, kur informācija par kavējumiem tiek glabāta 10 gadus un ilgāk. Ja tas ir noticis, tad kredīts bez ķīlas būs pieejams krietni vien sarežģītāk. Izņēmums varētu būt tās situācijas, kad pārkāpums ir bijis sen, ticis ātri novērsts un bijis salīdzinoši neliels. Parādnieku datu bāzē kreditors redz visu informāciju par aizņēmēja iepriekšējiem pārkāpumiem, taču, izvērtējot to smagumu, var pieņemt pozitīvu lēmumu par aizdevuma piešķiršanu. Visbiežāk ātrs kredīts interne’ta šaubīgajiem klientiem ir pieejams SohoCredit, MiniCredit un ViaSMS, savukārt situācijās, kad nepieciešama lielāka summa var noderēt Bigbank īpašais piedāvājums (kreditoru salīdzinājums pirmajā lapā).

Ienākumu neesamība, ir otrs faktors, kas var liegt aizdevuma saņemšanu. Ātrs kredīts internetā parasti ir jāatmaksā 1 mēneša laikā, bet bez ienākumiem to izdarīt ir praktiski neiespējami. No otras puses, daudziem Latvijas iedzīvotājiem ir ienākumi, kas tiek gūti, nemaksājot nodokļus. Šīs kategorijas cilvēku maksātspēju objektīvi var izvērtēt tikai paši cilvēki. Zinot, ka ienākumi būs, bet nauda ir vajadzīga tagad, naudas aizņemšanās var būt labs risinājums. Vislielākās pretenzijas pret naudas izsniegšanu bez regulāriem, oficiāliem ienākumiem parasti ir uzņēmumam OpenCredit.

 [box type=”info”] Fakts: Salīdzinot ar iepriekšējo gdu, 2011. gadā izsniegto ātro kredītu apjoms pieauga piecas reizes, sasniedzot 31 miljonu latu. Problēmas ar kredītu savlaicīgu atmaksu radās ~15% aizņēmēju. Lielākā riska grupa – jaunieši līdz 20 gadiem, aizņēmēji bez regulāriem ienākumiem. [/box]

Uzmanies no kredīta pagarināšanas !

Ātrs kredīts internetā ļauj aizņemties bez maksas (0%), taču komisijas maksa par kredīta pagarināšanu ir ļoti augsta. Piemēram, 100 Ls kredīta līguma pagarināšana uz 1 mēnesi var izmaksāt 12,5 Ls – 26 Ls. Skaitliski tas, iespējams, pat neliekas daudz, taču, ja ir paņemts 400 Ls kredīts, tad summa kļūst četras reizes lielāka. Aizdevuma pagarināšanas likmes lielums ir pirmais un galvenais faktors, kura ietekmē ātrs kredīts internetā var tikt izmantots tikai un vienīgi kā īstermiņa aizdevums. Absolūti lielākā daļa iedzīvotāju, kas ir mēģinājuši izmantot šo finanšu instrumentu kā ilgtermiņa risinājumu ir pārmaksājusi ļoti lielas naudas summas. No otras puses, kredīta pagarināšana ir labāka iespēja nekā nelikšanās ne zinis, jo soda sankcijas par saistību nepildīšanu var pārsniegt pat 1% dienā.

Ātrs kredīts internetā un tā alternatīvas

Situācijās, kad vajadzīgs aizņēmums ātrs kredīts internetā ne vienmēr ir noderīgs. Zemākas procentu likmes, elastīgāks atmaksas termiņš un citi faktori ir pirmais un galvenais iemesls, kādēļ daudzi nosliecas par labu kredītam pret nekustamā īpašuma ķīlu. Šo risinājumu var izmantot arī tie cilvēki, kuriem kredīts internetā nav pieejams. Otra alternatīva, ir aizņemšanās no draugiem vai tuviniekiem. Lai to izmantotu, jums ir jābūt savstarpēji labām attiecībām, bet aizdevējam ir jābūt brīvi pieejamiem finanšu līdzekļiem. Galvenais risks šādās situācijās ir potenciālā attiecību sabojāšana, kas var notikt, ja naudu nespēsiet atmaksāt tik ātri, kā bija norunāts.

Kopumā, ātrs kredīts internetā sniedz iespēju aizņemties ātri, vienkārši un izdevīgi. Kredīts ir pieejams no 18 gadiem, taču esiet uzmanīgi un izvērtējiet savas iespējas atmaksāt noteiktajā termiņā. Procentu likmes ir augstas un nav vērts barot svešas mutes.