Eko Kredīts|Salīdzini vai lētākais

By | 12 augusts, 2012

Eko Kredīts ir viena no uzņēmuma Latvijas kredītdevēju apvienība mājas lapām, kurā tiek piedāvāts izsniegt ātro kredītu bez ķīlas uz laiku līdz 12 mēnešiem. Saskaņā ar uzņēmuma publicēto informāciju, tas piedāvā mikrokredītus līdz 300 LVL, taču atšķirībā no daudziem citiem portāliem ekokerdits-lv nepiedāvā pirmo kredītu bez maksas, turklāt pirmajā reizē nevar aizņemties vairāk par 150 LVL. Salīdzināt visus bezmaksas kredītus.

Kā notiek pieteikšanās eko kredītam?

Lai saņemtu eko kredītu jums ir jābūt strādājošam, vecumā no 20 līdz 60 gadiem. Reģistrējoties uzņēmuma mājas lapā, jums jānorāda ne tikai savs vārds, uzvārds, personas kods un dzīves vieta, bet arī darba vieta, ieņemamais amats, ikmēneša ienākumi un pašreizējās kredītsaistības. Tik augsta detalizācijas pakāpe padara mājas lapu eko kredīts par vienu no visprasīgākajām Latvijā, taču nevarētu teikt, ka tas ir slikti, drīzāk tas liecina par uzņēmuma spēju plānot savas finanses un vēlmi maksimāli precīzi izvērtēt klientu maksātspēju un uzticamību.

Nākamais solis, lai reģistrētos kredīta saņemšanai ekokredits-lv ir 1 santīma pārskaitīšana uz uzņēmuma norādīto bankas kontu. To darot, jūs apliecināsiet savu vecumu, kā arī to, ka esiet konta īpašnieks. Paralēli eko kredīts varēs pārbaudīt informāciju par jums kredītu reģistrā, tādēļ reģistrējoties ir labāk precīzi norādīt visu nepieciešamo informāciju par sevi. Ja jums šobrīd nav darbs  vai regulāri ienākumi, tad ir vērts izslasīt par to, kam ir pieejami ātrie kredīti bez darba vietas.

Uzņēmuma izsniegto kredītu Gada procentu likme (GPL) ir nedaudz vairāk kā 435%, kas nav nekas īpašs, ja salīdzina ar konkurentiem, taču ir ārkārtīgi daudz, ja salīdzina ar jebkuru komercbanku piedāvāto pakalpojumu. No otras puses ātrais kredīts, ko piedāvā eko kredīts nav paredzēts kā ilgtermiņa kredīts, bet gan tikai kā steidzamu īstermiņa problēmu risinātājs un GPL analīze nav gluži objektīvs kritērijs, tomēr saskaņā ar likumdošanu tas ir jāuzrāda un ekokredits-lv to arī dara.

Lojalitātes programma

Eko kredīts ir salīdzinoši jauns interneta kredīts, tādēļ ir grūti spriest par tā darbības stratēģiju ilgtermiņā, taču šobrīd uzņēmums segmentē klientus četrās kategorijās, kur katrai ir atšķirīgs pieejamā finansējuma apjoms, kā arī atšķirīga procentu likme. Likumsakarīgi, ka augstākā procentu likme un mazākā pieejamā summa ir jaunajiem klientiem. Aizņemoties atkārtoti pieejamā finansējuma apjoms pakāpeniski palielinās un galarezultātā ir iespējams aizņemties pat 300 Ls, kas ir samērā augsts rādītājs priekš šīs nozares, taču krietni mazāk nekā ļauj saņemt aizdevums-lv (links uz pārskatu par kredītiem). Uzņēmuma galvenā priekšrocība ir aizdevumu izsniegšana internetā uz ilgāku laiku (līdz 12 mēnešiem) nekā to dara konkurenti, taču iepriekšējā paragrāfā minētais apliecināja, ka aizņemties uz ilgstošu periodu uzņēmumā eko kredīts ir vairāk kā nevēlami, jo procentu likme ir vienkārši milzīga, ja salīdzina to ar banku aizdevumiem (no 16% gadā).

Eko kredīts atmaksas pamatnoteikumi

Ja rodas situācija, kurā naudu nevarat atlīdzināt savlaicīgi, variet izmantot kredīta pagarināšanas iespēju, kas ir maksas pakalpojums, taču precīza likme būs atkarīga no sasniegtā lojalitātes līmeņa. Atmaksāt kredītu iespējams internetbankā, dodoties uz savas bankas filiāli vai kādu no Latvijas pasta nodaļām. Viennozīmīgi finansiāli izdevīgākais un ērtākais risinājums  eko kredīta atmaksai ir pārskaitījuma veikšana savā internetbankā, taču ne visi ir gatavi to darīt, jo vienkārši neuzticas vai nepārzin informācijas tehnoloģijas.

Veicot maksājumu, pats svarīgākais ir  ievērot precizitāti, tādējādi nodrošinot, ka tehniska kļūda nav šķērslis, lai eko kredīts sasniegtu savu adresātu savlaicīgi. Jebkāds iemesls nebūs pietiekami pamatots, lai kavējuma gadījumā pret jums netiktu piemēroti soda procenti vai netiktu pieprasīts pagarināt kredīta atmaksas termiņu.

Aizņemieties atbildīgi un izvērtējiet savas iespējas atmaksāt ātro kredītu internetā savlaicīgi, kā arī izvērtējiet līdz galam kredīta reālu nepieciešamību.