Interneta kredīti

By | 13 jūlijs, 2012

Ātrie interneta kredīti Latvijā

Latvijā šobrīd ir pieejami vairāki izdevīgi interneta kredīti, kas sniedz iespēju saņemt naudu bez komisijas maksas (0%) uz laiku līdz 30 dienām. Tehnoloģiskā attīstība ļauj pieteikties kredītam, neizejot no mājas, pat neatejot no datora. Lai saņemtu naudu kontā ir nepieciešamas aptuveni 20 – 30 minūtes. Divas minūtes ir vajadzīgas, lai izveidotu savu profilu kreditora mājas lapā, savukārt 18 – 28 minūtes ir nepieciešamas, lai uzņēmums izskatītu klienta pieteikumu un pozitīva lēmuam gadījumā ieskaitītu kredītu klienta bankas kontā.

[button link=”http://www.atrsaizdevums.lv” color=”green”] salīdzināt kredītus[/button]

 

 

Salīdzinoši īsais laiks, kas nepieciešams, lai saņemtu aizdevumu ir galvenais iemesls, kādēļ interneta kredīti ir iesaukti par ātrajiem kredītiem. Tiesa, svarīgi ņemt vērā, ka atsevišķos gadījumos – tīkla pārslodze, starpbanku maksājumu kļūdas vai vienkārši gadījumos, kad jums un aizdevējam nav konts vienā un tajā pašā bankā, laiks, līdz naudas saņemšanai var pagarināties līdz vienai stundai vai atsevišķos gadījumos pat vienai dienai.

Pirmie kredīti bez maksas

Pieaugot konkurencei, vairāki uzņēmumi ir uzsākuši AKCIJAS, kuru ietvaros internetā pirmie kredīti tiek piedāvāti bez komisijas maksas. Piedāvājumu var izmantot visi Latvijas iedzīvotāji, kas sasnieguši 18 gadu vecumu, ir ar tīru kredītvēsturi un iepriekš nav ņēmuši aizdevumu konkrētajā uzņēmumā. Ņemot vērā, ka pirmais kredīts bez maksas Latvijā tiek piedāvāts no vairāku kreditoru puses, teorētiski, gan praktiski ir iespējams saņemt 5 kredītus un ne par vienu no tiem nemaksāt komisiju. Piemēram, aizņemoties 100 Ls uz 30 dienām šajā periodā klientam ir jāatmaksā tie paši 100 Ls un nekas vairāk.

Ja gadās situācija, kurā klients vairs nav spējīgs atmaksāt visu naudu norādītajā termiņā iespējams izmantot līguma darbības termiņa pagarināšanu (maksas pakalpojums). Šī ir viena no tām pozīcijām, ar kuras palīdzību uzņēmumi pelna pat no tiem, kas paņēmuši bezmaksas interneta kredītus. Lai darījums būtu patiesi izdevīgs, klientam ir jāatmaksā nauda noteiktajā termiņā. Komisijas maksa par termiņa pagarināšanu sākas no 12,5% mēnesī un šis maksājums var radīts nopietnu slodzi uz jebkuras mājsaimniecības budžetu. Sevišķi būtiski pievērst uzmanību pagarināšanas likmei ir gadījumos, kad izvēlēts lielāks aizdevums (virs 200 Ls).

Izdevīgākos kredītus tradicionāli piedāvā tirgū zināmākie dalībnieki, taču pēdējā laikā šī tendence sāk mainīties. Jaunie uzņēmumi, kas cenšas iespraukties Latvijas kredītu tirgū ir spiesti piedāvāt zemākas procentu likmes un vēl izdevīgākus nosacījumus, jo pretējā gadījumā tie nav spējīgi iekarot pat nelielu finanšu pakalpojumu tirgus daļu.

Kad ņemt kredītu ?

Interneta kredīti ir laba izvēle situācijās, kad nauda ir nepieciešama steidzami un nav kam paparasīt. Rēķinu apmaksa, parāda atdošana draugiem vai radiem, hipotekārā kredīta maksājuma segšana vai līdzekļu aizņemšanās kārotam pirkumam, kuram tieši tajā brīdī ir izdevīga atlaide. Papildus tam aizvien biežāk cilvēki ņem kredītu, lai nopirktu aviobiļeti un dotos strādāt uz ārzemēm. Ņemot vērā Latvijas ekonomisko lejupslīdi, šādu izvēli pieņēma vairāki desmiti tūkstoši pilsoņu, no kuriem daļa neapšaubāmi bija spiesta pat aizņemties, lai nokļūtu jaunajā darba vietā.

Lai kāds arī nebūtu ātrā kredīta internetā ņemšanai, ir svarīgi saprast vai un kādā termiņā naudu būs iespējams atmaksāt. Ja jau sākotnēji ir zināms, ka to nevarēsiet izdarīt līgumā noteiktajā termiņā, tad neaizņematies, bet, ja nav citu variantu, aizņemieties rūpīgi izvērtējiet visas papildus maksas.

Kādas ir alternatīvas?

Kredīti internetā nav vienīgā alternatīva naudas iegūšanai – banku kredīti piedāvā zemākas procentu likmes, ilgākus termiņus un lielākas summas, taču to kritēriji ir stingrāki un laiks līdz naudas reālai ieskaitīšanai kontā ir ilgāks. Draugi vai radi, saprotot jūsu problēmas var būt atsaucīgāki nekā domājat, taču neizmantojiet šo atsaucību savtīgos nolūkos un atdodiet naudu pie pirmās  izdevības. Lombardi ļauj iegūt naudu apmaiņā pret mantām. Sliktākais, kas var notikt, ja preci neizpērkat ir mantas zaudēšana, taču būsiet brīvs no jebkurām citām saistībām. Kredīti internetā šādā aspektā ir daudz nopietnāks solis, jo kredītsaistības būs nokārtotas tikai tajā brīdī, kad būs atmaksāts viss aizdevums. Atšķirībā no bankām un ātro kredītu izsniedzējiem, Lombardi un privātpersonas arī neveido kredītņēmēju melno (nemaksātāju) sarakstu.