Kas ir ātrais kredīts?

By | 7 decembris, 2011

Ātrais kredīts ir Patērētāju tiesību un aizsardzības centrā nebanku kreditorā licenci saņēmuša uzņēmuma sniegts pakalpojums, kas ļauj klientiem saņemt vairākus simtus lielu aizdevumu.

Standartā aizdevums tiek izsniegts uz laiku līdz 30 dienām ar vai bez iespējam to pagarināt, taču ir iespējami arī garāki termiņi, līdz pat 1 gadam.

Ātrā kredīta procenti ir salīdzinoši augsti (vidēji 10% – 30% mēnesī), tādēļ to vēlams izmantot tikai īpašos gadījumos un kā īslaicīgu risinājumu, izvērtējot riskus un pieņemot pārdomātu lēmumu. Vienlaikus vērts ņemt vērā, ka ne vienmēr ātrais kredīts ir dārga izvēle. Atsevišķos gadījumos tiek piedāvāts arī pirmais kredīts bez maksas, kas ļauj aizņemties līdz 200 Ls un atmaksāt 30 dienu laikā tikai tik, cik aizņēmāties. Apzinoties, ka aizdevums ir nepieciešamas uz ilgāku laiku labāk izmantot kādu no banku piedāvājumiem. Tas viennozīmīgi būs ilgāk, jo aizdevumu internetā ir iespējams saņemt pat 20 minūtēs, taču ļoti atmaksāsies ilgtermiņā.

Tavas tiesības
Paturi prātā, ka Tev ir tiesības atmaksāt aizdevumu arī ātrāk. Saskaņā ar likumdošanu uzņēmums nedrīkst par to uzlikt nekādus papildus procentus, komisijas maksas. Gadījumā, ja Tevi neapmierina sadarbība ar kreditoru, sazinies personīgi. Ja nesaskaņas neizdodas novērst sazinies ar Patērētāju tiesību un aizsardzības centru un iesniedz rakstisku sūdzību. Tā tiks izskatīta un ņemta vērā pēc gada lemjot par licences pagarināšanu.

Ņemot vērā, ka ātro kredītu izsniegšana ir ienesīgs bizness Latvijā ar to šobrīd oficiāli nodarbojas aptuveni 50 uzņēmumi (pirms licencēšanas kārtības ieviešanas bija vairāki simti). Viņu reklāmas ir iespējams redzēt TV, internetā, uz sabiedriskā transporta un arī citur.

Gadījumā, ja kredīts ir nepieciešams, iesakam izmantot kādu no mūsu sadarbības partneru piedāvājumiem. [button link=”http://www.atrsaizdevums.lv” type=”big” color=”red”] Saņemt naudu[/button]