Kredīts pret ķīlu. Kurš ir izdevīgākais kredīts pret ķīlu?

By | 23 augusts, 2012

Kredīts pret ķīlu ir lētāks un izdevīgāks nekā citi kredīti. Turklāt kredīts pret ķīlu ļauj saņemt no 200 eiro līdz 100 tūkstošiem eiro 1 – 2 dienu laikā. Ķīla kalpo kā garantija, ka aizdevējs savu naudu atgūs, tādēļ kredīti ar ķīlu ir ar zemākām procentu likmēm. Izvērtē savu maksātspēju. Aizņemies pārdomāti.


Izdevīgākais kredīts pret ķīlu

Lētākais jeb izdevīgākais kredīts pret nodrošinājumu ir tas, kurš apmierina jūsu prasības un atbilst iespējām. Vairāki uzņēmumi un kredītiestādes izsniedz kredītus pret nekustamā īpašuma ķīlu uz daudz zemākām procentu likmēm un krietni lielākā apmērā nekā spēj piedāvāt ātrie aizdevumi internetā. Piemēram Mintos aizdod līdz 100 tūkstošiem eiro uz 5 gadiem, bet citi aizdevēji ir piešķirt aizdevumu- kredītu pret auto ķīlu uz 5 gadiem līdz pat 15 tūkstošiem eiro. Tādējādi kļūst skaidrs, ka piedāvājumu klāsts ir visai plašs un atliek izvēlēties sev noderīgāko.  Lai iegūtu labāku priekšstatu par katra kredīta priekšrocībām un trūkumiem, aplūkosim, kurš kredīts pret ķīlu ir izdevīgākais.

Mintos – izsniedz kredītu līdz 100 tūkstošiemeiro, uz laiku līdz 10 gadiem. Naudu iespējams saņemt dažu dienu laikā. Minimālais vecums kredīta pret ķīlu saņemšanai 24 gadi. Paralēli uzņēmums piedāvā iespēju arī saņemt patēriņa kredītu situācijās kas par ķīlu var kalpot iegādātā prece. Vairāk par šo kredītu iespējams uzzināt, kā arī pietiekties kredītam pret ķīlu.

Mogo – izsniedz kredītu pret ķīlu līdz 15 tūkstošiem eiro 1 – 2 dienu laikā. Minimālais vecums kredīta saņemšanai ir 18 gadi, taču būtiski, lai auto būtu reģistrēts uz kredītņēmēja vārda, kā arī auto nebūt vecāks par 20 gadiem. Papildus tam jābūt derīgai tehniskai apskatei vēl vismaz 1 mēnesi, kā arī automobilim jābūt OCTA apdrošināšanai. Uzzināt vairāk un pieteikties kredītam iespējamsuzņēmuma mājas lapā.

Vienlaikus jāņem vērā, ka vienmēr pastāv iespēja, ka kādā bankā vai uzņēmumā dotajā brīdī ir labāka akcija vai īpašs piedāvājums, tādēļ ir vērts pirms aizņemšanās aplūkot arī Latvijas komercbanku mājas lapas, taču prakse liecina, ka saņemt kredītu tajās šobrīd ir ķļuvis krietni vien grūtāk nekā agrāk. Iepriekš minēto piemēru pluss, protams, ir iespēja pieteikties aizdevumam pret ķīlu internetā, tādējādi ietaupot vairāka stundas, kas pretējā gadījumā tiktu pavadītas staigājot pa filiālēm, turklāt arī atbildi par atbilstību kredīta saņemšanai ir iespējams uzzināt ļoti ērti (tā tiks paziņote epastā un/vai pa telefonu).

Kredīts bez galvojuma pret ķīlu un riski

Kredīts pret ķīlu ir krietni izdevīgāks nekā ātrie kredīt, taču vienlaikus arī riskantāks fnanšu instruments. Gadījumā, ja kredīts netiks atmaksāts savlaicīgi pastāv risks zaudēt ieķīlāto preci (nekustamo īpašumu vai auto) zaudēt. Aizdevēji ļoti labi apzinās ķīlas tirgus vērtību, tādēļ, bieži vien, ir gatavi aizdot uz zemākiem procentiem, turklāt aizdevēji arī apzinā, ka reti kurš vēlas zaudēt savu īpašumu un tas nozīmē, ka maksājumi tiks veikti krietni vien centīgāk. Aizdevums pret ķīlu ir izdevīgs situācijās, kad nauda nepieciešama kāda lielāka mērķa īstenošanai (biznesa uzsākšana vai paplašināšana, dzīvokļa remonts vai iegāe) pie nosacījuma, ka ir skaidra perspktīva par naudas atmaksu.

Otrs risks, kas saistīts ar aizņemšanos ir iespēja, ka procentu likmes tiek pārskatītas. Euribor/Rigibor likmju paaugstināšanās vai arī bankas procentu paaugstināšana ir iespējama un tieši tas arī notika ar daudziem hipotekāro kredītu ņēmējiem pāris gadus atpakaļ, kā rezultātā ikmēneša maksājumi daļai kļuva tik lieli, ka kredītu, kas tika ņemts pret ķīlu vairs nebija iespējams samaksāt un īpašums bija jāzaudē.

Kredīta atmaksa

Saskaņā ar Latvijas likumdošanu, gan kredīts bez ķīlas, gan kredīti pret ķīlu var tikt atmaksāti ātrāk nekā līgumā noteikts bez jebkādām soda sankcijām. Daudzi aizdevēji to uzsver kā īpašu plusu, taču patiesībā tā ir obligāta prasība. Ja rodas problēmas un kredīts pret ķīlu nevar tikt atmaksāt savlaicīgi, variet izmantot kredītbrīvdienas līdz 3 mēnešiem (Bigbank gadījumā) vai līguma pagarināšanu par maksu. Jārēķinās, ka pagarinot līgumu nāksies šķirties vismaz no pāris desmitiem vai pat vairākiem simtiem latu. Tāpat jāatcerās sakarība, jo ilgāks atmaksas termiņš, jo lielāka būs kopējā summa, ko atdosiet kreditoram, tādēļ vilkt garumā atmaksas termiņu nebūtu vēlams. Neskatoties uz to, viemēr ir vērts runāt ar aizdevēju, nevis izlikties, ka problēmas neeksistē. Risinājuma nemeklēšana jeb bezdarbība arī ir darbība, kura visbiežāk izraisa nelabvēlīgas sekas.

No otras puses, jūs variet apzināti izvēlēties ilgāku atmaksas termiņu, tādējādi iegūstot mazākus ikmēneša maksājumus, pie nosacījuma, ka esiet 100% pārliecināti, ka pēc noteikta laika jūsu ienākumi ievērojami palielināsies vai iegūsiet lielu naudas summu (piemēram, saņemot mantojumu). Tā kā aizdevums pret ķīlu var tikt atmaksāts bez komisijas maksas arī ātrāk, tad šādā veidā ikdienā varēsiet ēst ne tikai maizi, bet arī maizi ar desu un vēl piedzersiet klāt dažreiz šampanieti.

Ja izvēlaties kredītu pret ķīlu uz mazāku termiņu, tad iepriekšminētais atmaksas scenārijs jums nederēs, jo pieejamais līdzekļu apjoms būs mazāks. Galvenais ieteikums šādā situācijā ir atmaksāt kredītu bez kavēšanās, jo pretējā gadījumā būs jāmaksā vēl par aizdevuma termiņa pagarināšanu, kas nebūt nav izdevīgi.

Kredīts pret ķīlu ir izdevīgāks, taču riskantāks nekā ātrie aizdevumi, tādēļ aizņemieties atbildīgi un rūpīgi izvērtējiet savas iespējas atmaksāt. Ja vēlaties salīdzināt vairākus kredītus, ielūkojieties šī portāla sākumlapā, kur tie visi ir apkopoti vienuviet.