Ātrie SMS kredīti bez ķīļas

By | 24 augusts, 2012

Ātrie SMS kredīti ir pieejami bez ķīlas un galvotāja. Naudu kontā var saņemt 15 minūtes pēc reģistrācijas anketas aizpildīšanas aizdevēja mājas lapā, turklāt pirmais sms kredīts līdz 200 Ls ir pieejams bez komisijas maksas.  Atmaksā tikai tik, cik aizņēmies. Maksimālais termiņš bezmaksas kredītam – 30 dienas. Mūsu sms kredītu salīdzinājums sniedz iespēju izvēlēties izdevīgāko un lētāko piedāvājumu pāris sekunžu laikā.

Ātrie sms kredīti savu popularitāti iemantojuši tieši pēdējos gados un tas lielā mērā saistīts ar tehnisko sakaru iespēju straujo attīstību. Mobilais telefons, internets, elektroniskās norēķin sistēmas ir apguvuši gan aizdevēji, gan parastie cilvēki, tādēļ nav brīnums, ka gada laikā izsniegto ātro kredītu skaits ir pieaudzis teju piecas reizes.

Uzreiz gan jātzīst, ka visi kredīti nav vienādi. Atšķirīgas ir sms kredītu procentu likmes, pieejamās summas un naudas saņemšnai nepieciešamais laiks, taču aizņemoties internetā reti kurš par to aizdomājas. Reklāmas radio, televīzijā un internetā neaicina salīdzināt kredītus, bet gluži pretēji mudina izvēlēties konkrētu piedāvājumu. Vispopulārākie šobrīd ir tie sms kredīti, kas tiek izsniegti uzņēmumā smscredit lv, taču ir skaidrs, ka pienāks brīdis, kad uzņēmuma peļņas rādītāji varētu ievērojami samazināties. Kredīts bez maksas tāds ir tikai pirmajā reizē, tādēļ izprotot ātro kredītu īpatnības aizvien vairāk cilvēki noslieksies par labu citiem uzņēmumiem, kuri spēs to pašu pakalpojumu piedāvāt lētāk.

SMS kredītu tirgus raksturojums

Latvijas finanš tirgū darbojas gandrīz 50 uzņēmumi, taču Šobrīd pirmo sms kredītu bez maksas piedāvā seši uzņēmumi, taču to skaits turpina pieaugt un var prognozēt, ka nākotnē pilnīgi visi aizdevēji ātros sms kredītus izsniegs bez komisijas maksas vismz pirmajā reizē. Ja tas notiks, tad cilvēkiem pavērsies krietni vien plašākas izdevīgas aizņemšanās iespējas, taču visam, protams, ir robežas. Pēdējo gadu laikā kļuvuši pieejami kredīti ar sliktu kredītvēsturi un kredīti bez darba vietas, kas agrāk būtu šķitis kaut kas neiedomājams. Neskatoties uz to kredītvēstures pārbaude joprojām ir galvenais kritērijs, izvērtējot klientu maksātspēju, jo tieši kredītvēsture ir tas faktors, kas ļauj noteikt cilvēka spēju pildīt kredītsaistības. Protams, var teikt, ka pagātnes grēkiem nav nozīme un cilvēki mainās, taču iedomājieties sevi aizdevēju lomā. Atšķirībā no komercbankām, kas aizdod klientu naudu un vienkārši virtuālu naudu (uz katru piesaistīto latu bankas ir tiesīgas aizdot 10 latus), ātrie sms kredīti tiek izsniegti tikai izmantojot uzņēmēju personīgos līdzekļus (reālu naudu). Tādējādi arī risks, kas saistīts ar naudas aizdošanu gulstas tikai uz pašu aizdevēju pleciem.

Tieši šī atšķirība, kā arī salīdzinoši nelielais ātro kredītu apjoms (60 – 70 miljoni latu ik gadu tiek izsniegti sms kredītos), ir galvenais iemesls kādēļ sms kreditorus kontrolē nevis Finanšu kapitāla uzraudzības komisija (kontrolē bankas), bet gan Patērētāju tiesību aizsardzības centrs. Lai nodibinātu uzņēmumu ātro sms kredītu bez ķīlas sniedzējiem ir jāsamaksā 50 tūkstoši latu par licenci un vēl ik gadu jāšķiras no 10 tūkstošiem latu par licences atjaunošanu. Nav maz, taču peļņa šajā biznesā var sasniegt pat 50%, kas ir ārkārtīgi labs rādītājs.

Kā saņemt sms kredītu ātri?

Pirmajā reizē, piesakoties kredītam, ir jāaizpilda reģistrācijas anketa kreditora mājas lapā (vārds, uzvārds, epasts, mobilā telefona numurs). Jāpārskaita 1 santīms uz aizdevēja kontu. Šī darbība ļaus verificēt jūsu vecumu (min. 18 gadi), kā arī pārbaudīt kredītvēsturi, kas ir galvenais kritērijs. Pozitīva lēmuma gadījumā  nauda kontā tiks ieskaitīta 10 – 20 minūtēs. Visātrāk naudu saņemsiet, ja jums un aizdevējam ir konts vienā un tajā pašā bankā. Sliktākajā gadījumā, ja rodas sakaru traucējumi vai aizkavējas maksājumi starp bankām var nākties gaidīt pat 2 – 3 dienas. Atkārtotu aizdevumu būs iespējams saņemt nosūtot sms, tas nozīmē, ka sms kredīts bez ķīlas stājas spēkā tikai šajā brīdī.

Pieteikties aizdevumam iespējams visu diennakti, taču nauda parasti tiek izsniegta no plkst. 9.00 līdz plkst. 22.00, bet atsevišķi aizdevēji izsniedz kredītus arī plkst. 7.00 un līdz pat 24.00 (precīza informācija portāla sākumlapā).

Ātrie SMS kredīti – nobeigums

Bez ķīlas ātrie SMS kredīti ir pieejami jebkuram no 18 gadiem. Pirmais kredīts līdz 200 Ls ir pieejams bez komisijas maksas (0%) un maksimālais termiņš bezmaksas kredītiem ir 30 dienas, taču naudu iespējams atmaksāt arī vēlāk, taču tad būs jāmaksā komisijas maksa par kredīta pagarināšanu (no 12,5% līdz 30% mēnesī). SMS kredīti ir piemēroti tikai kā īstermiņa risinājums (līdz nākamajai algai), tādēļ ja nepieciešama lielāka summa labāk izvēlēties citu risinājumu, piemēram, kredītu pret auto ķīlu vai kredītu pret nekustamo īpašumu, kas daudzos gadījumos var būt krietni vien izdevīgāk.

Aizņemieties atbildīgi un izvērtējiet savas iespējas atmaksāt. Ātrie SMS kredīti bez ķīlas – laba izvēle situācijās, kad nauda nepieciešama steidzami.