Kredīts pret zemes ķīlu

By | 27 augusts, 2012

Gribi kredītu līdz 90`000 LVL? Kredīts pret zemes ķīlu pieejams 2 – 3 darba dienu laikā visā Latvijā līdz pat 70% apmērā no ķīlas vērtības uz laiku līdz 15 gadiem.  Kredītu pret ķīlu iespējams saņemt neatkarīgi no pašreizējām kredītsaistībām, kredītvēstures un ienākumu apjoms. Konkrētas pieejamā aizdevuma apmērs ir atkarīgs no ķīlas vērtības, aizdevuma termiņa un nepieciešamās kredīta summas. Pieteikšanās kredītam ir bez maksas un individuāls aizdevuma piedāvājums tiek sagatavots 2 stundu laikā (darba dienās).


Saņemt kredītu pret ķīlu

Kredīts pret zemes ķīlu ir pieejams jebkuram Latvijas iedzīvotājam no 18 gadiem, uz kura vārda zemesgrāmatā ir reģistrēta zeme. Viens no populārākajiem uzņēmumiem, kas izsniedz kredītus pret ķīlu, kā arī ļauj pārbaudīt atbilstību kredītas piešķiršanas nosacījumiem ir BigBank (links uz uzņēmuma mājas lapu), taču tas nebūt nav vienīgais. Ja patiešām gatavojaties ieķīlāt zemi, tad obligāti aplūkojiet arī citu komercbanku piedāvājumus, jo pastāv iespēja, ka tieši konkrētajā brīdī spēkā būs kāda akcija vai īpašs piedāvājums, kas ļaus aizņemties krietni vien izdevīgāka.

Ja rodas problēmas ar kredīta atmaksu, iespējams paņemt kredītbrīvdienas uz laiku līdz trīs mēnešiem, kā arī individuāli vienojoties ar aizdevēju ir iespējams pagarināt kredīta termiņu. Svarīgi ņemt vērā, ka zemes ieķīlāšana vienmēr vienmēr ir saistīta ar paaugstinātu risku, jo līgumsaistību pārkāpumu gadījumā, kreditors ir tiesīgs pārņemt ķīlu un pārdot to par tirgus vērtību. Saskaņā ar LR likumdošanu jau vairākus gadus jebkuru kredītu iespējams atmaksāt arī ātrāk bez jebkādām soda sankcijām. Daži uzņēmumi šo iespēju reklamē kā īpašu papildus bonusu, taču patiesībā to piedāvā jebkurš likumīgi strādājošais aizdevējs.

Kredīta pret zemes ķīlu alternatīvas

Daudzos gadījumos, kad vajadzīgas aizdevums pāris simtu vai pāris tūkstošu latu apmērā, kredīts pret nekustamā īpašuma ķīlu nemaz nav nepieciešams. Piemēram, ja jums ir auto, kas nav vecāks par 20 gadiem, jums ir pieejams kredīts pret auto ķīlu līdz pat 90% apmēā no auto tirgus vērtības. Kredītam iespējams pieteikties internetā, bet naudu kontā var saņemt jau 1 – 2 darba dienu laikā. Otra alternatīva ir ilgtermiņa aizdevumi, kas tiek izsniegti izvērtējot klientu kredītvēsturi un/vai ienākumu apjomu. Maksimālā summa, ko šādā veidā iespējams saņemt ir 7000 lati, taču tas var aizņemt pat 2 – 3 dienas. Ja nauda nepieciešama steidzami, tad 15 minūšu laikā iespējams saņemt līdz pat 1000 latiem, taču jāņem vērā, ka naudas kredīti nav dāvana un neskatoties uz to vieglo pieejamību būs arī jāatmaksā. Paralēli vienmēr ir vērts apsvērt iespēju aizņemties no draugiem, radiem, paziņām, kas ir pietiekami turīgi, taču jāņem vērā, ka neatmaksājot naudu savaicīgi var sanākt nopietni sabojāt attiecības ar sev tuvajiem cilvēkiem un tas dzīvē ir krietni vien dārgāk nekā nauda.

Kredīta pret zemes ķīlu saņemšanas procedūra

Pēc tam, kad aizpildīts pieteikums izvēlētā aizdevēja mājas lapā  (ne visi uzņēmumi piedāvā šādu iespēju), ir jādodas uz kredītiestādes nodaļu, līdzi ņemot zemesgrāmatu un ne vairāk kā trīs mēnešus vecus īpašuma novērtējumu apliecinošus dokumentus. Atškirībā no situācijas 2006. – 2009. gadā, kad zemes tirgus vērtība un kadastra vērtība atšķirās pat vairāk kā 10 reizes, šobrīd kadastra vērtība ir ļoti tuva, bet atsevišķos gadījumos pat augstāka nekā tirgus vērtība. Tiem, kas nekad nav novērtējuši savas zemes vērtību ir vērts ieskatīties Valsts Zemes dienesta mājas lapā – www.kadastrs.lv. Sadaļā “meklēt īpašumus”, ierakstot kadastra numuru jums tiks uzrādīta tā pašreizējā kadastriālā vērtība. Ja oficiāls vērtējums vēl nav sagatavots, tad nesteidzieties, jo katrai kredītiestādei ir savs sertificēto zemes vērtētāju saraksts, kas ļauj izsniegt kredītu pret zemes ķīlu.

Individāls kredīta pret zemes ķīlu aprēķins un līguma paraugs tiks sagatavots 1 – 3 darba dienu laikā un pēc tā saņemšanas jums būs iespēja doties uz kredītiestādi parakstīt līgumu vai arī atzīt to par neatbilstošu savām vajadzībām un meklēt citas papildus finansējuma piesaistīšanas iespējas.

Procentu likmes un atmaksas nosacījumi

Procentu likmes kredītiem pret nekustamā īpašuma (zemes) ķīlu var būt robežās no 7 īdz 25 procentiem gadā. Svārstību apmērs ir atkarīgs no aizdevēja noteikumiem, kredīta termiņa un apmēra, taču līdzīgi kā jebkuru aizdevumu arī kredītu pret zemes ķīlu jācenšas atmaksāt maksimāli ātri. Palielinot kredīta termiņu samazinās ikmēneša maksājums, taču galarezultātā pieaug kopējā summa, kas būs jāatmaksā aizdevējam visā līguma darbības periodā.

Slēdzot līgumu par kredītu, klientiem parasti tiek piedāvāti divi atmaksas varianti – (1) izlīdzinātais maksājums (katru mēnesi jāmaksā vienāda naudas summa, kas ietver daļēju pamatsummas atmaksu un procentu likmes) un (2) pieaugošais maksājums (kredīta atmaksas periodā tiek maksāti tikai procentu maksājumi, savukārt termiņa beigās 1 vai 2 maksājumos ir jāatlīdzina visa pamatsumma). Ņemot vērā, ka tikai retais Latviajs iedzīvotājs var cerēt, ka kādreiz dzīvē saņems lielāku naudas summu daudz lielāku popularitāti ir iemantojis tieši pirmais kredīta atmaksas grafiks.

Izdevīgākā kredīta pret ķīlu izvēles pamatnosacījumi

Ja uzskatāt, ka jums nepieciešams kredīts pret zemes ķīlu, jums jāizvērtē seši faktori: (1) kredīta procentu likmes un komisijas maksas, (2) aizdevuma atmaksas termiņš, (3) ikmēneša maksājumu apmērs, (4) pakapojuma pieejamība, (vai jūs to varat saņemt) kā arī (5) kredīta atmaksas iespējas. Paralēli ir vērts apsvērt arī citas kredīta alternatīvas, kuras jau tika norādītas pārskata pirmajā daļā.

Kopumā kredīts pret zemes ķīlu ir teicama izvēle situācijās, kad plānots lielāks pirkums vai mērķa realizācija, taču jāpatur prātā, ka kredītu būs nepieciešams arī atmaksāt tādēļ rūpīgi izvērtējiet visus piedāvājumus, bet vēl rūpīgāk un godīgāk aprēķiniet savas iespējas kredītu atmaksāt. Ja nepieciešamas mazāka apmēra kredīts, tad ātrie aizdevumi (links uz rakstu) var jums palīdzēt. Labākos kredītus iespējams salīdzināt šī portāla sākumlapā. Lai izdodas.