Kur ņemt kredītu

By | 15 oktobris, 2012

Kad nezini, kur ņemt kredītu ir iespējami divi risinājumi – (1) potenciāli labāko variantu izvērtēšana, (2) iztikšana bez aizdevuma. Aizņemšanās  vienmēr ir saistīta ar papildus risku tādēļ ja vari, neaizņemies. Situācijās, kad iztikt bez aizņēmuma nav iespējams, kredītu salīdzinājums ļauj ietaupīt krietnu naudas summu. 

Kā zināt, kur ņemt kredītu?

Šobrīd Latvijā kopumā ir pieejami trīs veidu kredīti:

  1. ātrie kredīti;
  2. kredīti pret nekustamā īpašuma ķīlu;
  3. kredīti pret auto ķīlu.
Pirmos divus no aizdevumu veidiem iespējams salīdzināt portāla sākumlapā, bet trešais ir samērā specifiks un reti pielietots finanšu pakalpojums, kas paredz auto ieķīlāšanu uz laiku līdz 5 gadiem, pretī saņemot naudu līdz 15`000 Ls. Visu naudas atmaksas periodu kredītņēmējs var turpināt braukt ar savu auto, tādējādi šo pakalpojumu izmanto pat tie, kam nav pastāvīgi ienākumi vai ir negatīva kredītvēsture. Raksta turpinājumā detalizētāk aplūkosim tieši pirmos divus kredītu veidus, jo tos ik dienu izmanto vairāki simti vai pat tūkstoši cilvēku.

Ātrie kredīti

Ātrie kredīti ļauj iegūt no 10 līdz pat 1000 Ls 15 minūtēs. Pirmais kredīts vairākos uzņēmums ir pieejams bez komisijas maksas un bez procentiem. Tas nozīmē, ka jāatmaksā tikai tik, cik aizņēmies. Maksimālā summa, ko iespējams iegūt, nemaksājot neko papildus, ir 200 Ls, bet maksimālais termiņš 30 dienas. Kredīts bez procentiem katrā uzņēmumā ir pieejams tikai vienu reizi. Tas nozīmē, ka, ja bezmaksas aizdevums nepieciešams, atkārtoti, tad jāizvēlas cits kreditors. Situācijās, kad nav zināms, kur ņemt kredītu va palīdzēt kāds no bezmaksas aizņēmumiem – SohoCredit, MiniCredit, ViaSMS, SmsCredit vai GreenCredit . Lai arī piedāvājumi kopumā ir līdzīgi, tomēr šajā gadījumā ir svarīgas tieši detaļas. Atšķirīga ir maksimāli pieejamā summa, naudas izsniegšanas laiks, kā arī nosacījumi uz kuriem nauda tiek aizdota. Teorētiski tos visus būtu iespējams salīdzināt rakstiski, taču daudz vienkāršāk ir aplūkot lapas augšā norādīto sadaļu – pirmais bez maksas un pārliecināties par visu pašiem.
Lai saņemtu aizdevumu nepieciešams (1) reģistrēties uzņēmuma mājas lapā, (2) pārskaitīt 0,01 Ls uz kreditora kontu (apliecināsi, ka esi vismaz 18 gadus vecs un īstais konta īpašnieks), (3) apstiprināt aizņēmuma nepieciešamību (jaunizveidotajā profilā, piezvanot vai ar sms). Ja viss izdarīts pareizi, tad aptuveni 10 – 20 minūtēs saņemsi naudu kontā. Precīzs laiks naudas saņemšanai būs atkarīgs no aizdevēja noslogotības un starpbanku maksājumu ātruma, bet visātrāk naudu varēsi saņemt, ja Tev un kreditoram ir konts vienā un tajā pašā bankā.

Kredīti pret nekustamā īpašuma ķīlu

Aizņēmumi pret nekustamā īpašuma ķīlu ir pieejami ikvienam, kam ir māja, dzīvoklis vai zeme. Standarta situācijās kredīts pret nekustamā īpašuma ķīlu tiek izsniegts ne vairāk kā 70% apmērā un uz laiku līdz 5 – 10 gadiem. Maksimālās summas ierobežojums nekur nav noteikts, tādēļ var pieņemt, ka maksimālais kredīta apjoms absolūti lielākajā daļā gadījumu nepārsniegs 20 tūkstoši latu. Iespēju aizņemties šādā veidā sniedz vairums Latvijas komercbanku, taču to procentu likmes ir atšķirīgas un ir vērts pirms salīdzināšanas veikt rūpīgu izpēti. Pilnīgi iespējams, ka tajā brīdī, kad aplūkosiet komercbanku mājas lapas kādai no tām būs kāda īpaša akcija, kas ļaus ietaupīt vairākus desmitus, bet ticamāk pat vairākus tūkstošus latu.

Atbildes par jautājumiem, kas saistīti ar auto kredītu specifiku mēs aplūkojām jau raksta sākumā, taču viennozīmīgi ir skaidrs, ka situācijās, kad nav zināms, kur ņemt kredītu, ir obligāti jāizvērtē savas iespējas atmaksāt naudu maksimāli ātri.