Mazie kredīti

By | 17 oktobris, 2012

Mazie kredīti jeb aizdevumi internetā ļauj iegūt līdz pat 1000 LVL 10 minūtēs bez ķīlas. Pavisam mazie kredīti, apmērā līdz 200 LVL ir pieejami bez procentiem un bez komisijas maksas. Tas nozīmē, ka līgumā  noteiktajā termiņā ir jāatmaksā tikai tik, cik paņēmi un nekas vairāk.

Kā iegūstami mazie kredīti?

Šobrīd ikviens Latvijas iedzīvotājs vecumā no 18 līdz 75 gadiem var iegūt aizņēmumu bez galvotāja, bez ķīlas un bez procentiem. Katram, kas vēlas iegūt kredītu ir jāveic četri secīgi soļi:

  • jāsalīdzina visi mazie kredīti;
  • jāaizpilda anketa kreditora mājas lapā;
  • jāpārskaita 0,01 Ls uz aizdevēja bankas kontu;
  • jāapstiprina kredīta pieprasījums ((a)piezvanot, (b)veicot attiecīgu izvēli jaunizveidotajā profilā uzņēmuma mājas lapā vai (c) nosūtot sms).

 

Pēc anketas aizpildīšanas atbildi saņemsiet aptuveni 5 minūšu laikā, bet naudu kontā 10 – 20 minūšu laikā. Skaidrības labad vērts atzīmēt, ka 0,01 Ls pārskaitījuma mērķis ir pārbaudīt pieteikuma iesniedzēja personību un pārliecināties, ka klients ir norādītā konta īpašnieks. Visātrāk naudu iespējams saņemt, ja kredītņēmējam un kreditoram ir konts vienā un tajā pašā bankā. Atsevišķos gadījumos (sakaru traucējumi, starpbanku maksājumu aizkavēšanās vai kļūmes) naudas pārskaitījumi var aizkavēties uz laiku līdz pat 3 dienām. Šādas situācijas gan gadās ļoti reti, jo vairumam Latvijā pārstāvēto uzņēmumu, kuru arsenālā ir mazie kredīti ir konti visās komercbankās.

Svarīgākais faktors, ko aizdevējs izvērtē pirms naudas izsniegšnas ir kredītvēsture un ienākumu regularitāte. Ja kredītvēsture ir negatīva, tad iespēja saņemt mazos kredītus ir samērā niecīga un iespējama tikai tajos gadījumos, kad pārkāpums ir bijis neliels un ticis salīdzinoši ātri novērsts. Paralēli grūtības aizņemties internetā var radīt arī pastāvīgas, oficiālas darba vietas neesamība, taču ir situācijas, kurās ir pieejams arī mazais kredīts bez darba vietas.

Procentu likmes, komisijas maksas un mikrokreditēšanas īpatnības

Mazie kredīti ir ērti, vienkārši un viegi pieejami, turklāt, ja saistības tiek izpildītas noteiktajā termiņā mazie kredīti ir arī ļoti izdevīgi. Tomēr pirms aizņemšānās ir svarīgi ņemt vērā, ka kavēšanās ar naudas atmaksu ir ļoti dārga. Piemēram, par 100 Ls aizņēmuma pagarināšanu uz 1 mēnesi var nākties maksāt no 7,5 LVL līdz pat 27 LVL mēnesī. Gada griezumā šīs procentu likmes pārsniedz vairākus simtus procentu, taču ir kāda nianse. Mazie kredīti ir paredzēti tikai un vienīgi kā īslaicīgs risinājums pārejošām finansiālām grūtībām. Ja ziniet, ka naudas atmaksai vajadzēs ilgāku periodu nekā 1 – 2 mēneši, tad mazie naudas kredīti nav jums piemēroti.

Alternatīva šādās reizēs būtu patēriņa kredīti, aizdevumi pret ķīlu (skat. lapas augšā sadaļu “ilgtermiņa aizdevumi”) vai banku aizdevumi. Jebkurš no trīs minētajiem kreditēšanas veidiem piedāvā zemākas procentu likmes un iespēju aizņemties uz laiku līdz 5 gadiem. Lai reāli saņemtu naudu, jums būs vajadzīgas 1 – 3 dienas. Tas ir ilgāk nekā piedāvā mazie kredīti, taču šai atšķirībai ir nozīme tikai ārkārtīgi retos gadījumos. Papildus jāņem verā, ka mazo kredītu uzņēmumi par saistību nepildīšanu var piemērot soda sankcijas, kuru apmērs var pārsniegt pat 1% no neatmaksātās summas dienā. Piemēram, Latvijā populārākajam mikrofinansēšanas jomas uzņēmumam – smscredit šī likme ir precīzi 1%.

Portāls atrsaizdevums.lv iesaka – aizņemieties atbildīgi un izvērtējiet savas iespējas atmaksāt naudu noteiktajā termiņā.