Naudas aizdevums ar sliktu kredītvēsturi

By | 1 septembris, 2012

Ja iepriekš bijušas probēmas ar kredīta atmaksu un iespējams esiet pat iekļauti parādnieku reģistrā, viss vēl nav zaudēts. Iespējams jums vēl ir pieejams naudas aizdevums ar sliktu kredītvēsturi, kas ļauj saņemt 200 – 7000 latus, uz laiku līdz 10 gadiem (Salīdzini ilgtermiņa aizdevumus).

Naudas aizņemšanās nekad nav patīkams process, taču ekonomiskās krīzes apstākļos aizvien vairāk Latvijas iedzīvotāji ir spiesti lūgt palīdzību tuviniekiem vai draugiem, lai izdzīvotu līdz nākamajai algai vai iegādātos kādu lielāku pirkumu, kam bankas aizdevumu nevēlas izsniegt. Šajā kontekstā pēdējos gados īpašu nozīmi ir izpelnījusies kredītvēsture (parādsaistību un naudas aizdevumu aizņemšanās vēsture). Klienta kredītvēsture ļauj gūt aizdevējam priekšstatu par potenciālā klienta gatavību atdot naudu noteiktajā termiņā, līdz ar to tā ir kļuvusi par galveno faktoru, pieņemot lēmumu par naudas aizdevuma piešķiršanu. Parādnieku reģistrs apkopo visus pārkāpumus, kas pārsniedz 100 Ls robežu un ilgst ilgāk par 60 dienām un hipotekāro kredītu krīzes laikā parādnieku datu bāzē iekļuva daudzi iedzīvotāji. Tādējādi šobrīd negatīva jeb slikta kredītvēsture ir galvenais iemesls, kādēļ ātrie kredīti netiek piešķirti daudziem Latvijas iedzīvotājiem, taču tas neliedz iespēju saņemt cita veida kredītus vai ātros aizdevumus uz stingrākiem nosacījumiem.

Kā iegūt naudas aizdevumu ar sliktu kredītvēsturi

Informācija par pārkāpumiem parādnieku datu bāzēs glabājas 10 gadus, līdz ar to pat, ja pārkāpums būs novērsts, aizdevējiem šī informācija joprojām būs pieejama. Tādējādi ātrais naudas aizdevums ar sliktu kredītvēsturi būs pieejams tikai situācijās, kad kredītsaistības ir nokārtotas, taču, ja tas nav ticis izdarīts, jūs joprojām varat saņemt aizdevumu pret nekustamā īpašuma ķīlu vai kredītu pret auto. Situācijās, kad esiet gatavi izvēlēties ieķīlāt kādu daļu no saviem īpašumiem, visi aizdevēji, kas aizdod vairāk par 1000 Ls kļūst daudz pielaidīgāki un pretimnākošāki, taču viņus var saprast. Ķīla ir daudzkārt stingrāks nodrošinājums nekā privpātpersonas ienākumi vai pat tīra kredītvēsture, jo sliktākajā gadījumā aizdevējs varēs ķīlu pārņemt un realizēt par tirgus cenu, iespējams, pat gūstot papildus peļņu. Pirms aizdošanas, uzņēmumi var papildus lūgt klientiem uzrādīt VID vai VSAA izziņu par pēdējo sešu vai divpadsmit mēnešu laikā gūtajiem legāljiem ienākumiem un nomksātajiem nodokļiem. Alternatīva šādai prasībai var būt izdruka no bankas konta, kas apstiprināta ar bankas zīmogu.

Viens no nedaudzajiem uzņēmumiem, kas ļauj saņemt naudas aizdevumu ar negatīvu kredītvēsturi ir BigBank, kas izsniedz aizdevumus uz vairākiem gadiem. Kad vajadzīgs lielāks aizdevums BigBank kredīts līdz 7000 latu var noderēt, jo tā procentu likmes ir aptuveni 6 reizes mazākas nekā ātrajiem kredītiem (no 22%). Precīza procentu likme ir atkarīga no klienta ienākumiem, kredītvēstures, kredītsaistībām un apgādājamajiem. Katram, kas piesakās naudas aizdevumam tiek izteikts savs individuāls piedāvājums, kas ir atkarīgs no aizdevuma termiņa, summas, ienākumu apjoma, kredītsaistībām, ķīlas vērtības un kredītvēstures. Tiem, kam nepieciešama lielāka summa iespējams salīdzināt visus ilgtermiņa kredītus portāla sākumlapā sadaļā ilgtermiņa aizdevumi.  Šo piedāvājumu galvenais pluss ir lielākas pieejamās naudas summas. Atkarībā no tā, cik liels naudas aizdevums ir vajadzīgs, to iespējams iegūt 15 minūšu vai 1 – 2 dienu laikā. Prakse liecina, ka tie uzņēmumi, kas piedāvā lielāka apjoma naudas aizdevumus arī biežāk ir gatavi izsniegt kredītus. Pēc tam, kad kredīta pieprasījums apstiprināts (summai, kas lielāka par 1000 Ls), atliks vien doties uz uzņēmum filiāli parakstīt līgumu, ja būs iebildumi, droši meklējiet citus patēriņa kredītus, taču vismaz būsiet apzinājuši savas reālās iespējas.

Kā izvēlēties izdevīgāko naudas aizdevumu?

Izdevīgākais naudas aizdevums ar sliktu kredītvēsturi ir tas kredīts, kuru vispār ir iespējams saņemt. Vairums banku un kredītiestāžu automātiski atsijā tos pieteikumu iesniedzējus, kas pagātnē ir pieļāvuši pārkāpumus. Šajā rakstā esam devuši ieteikumus par virzieniem, kas ļautu saņemt aizdevumu ar problemātisku kredītvēsturi, taču tā nav absolūta patiesība. Ik pa laikam saņemam ziņas, ka cilvēki ar negatīvu kredītvēsturi ir saņēmuši pat ātros kredītus (piedāvājumi portāla sākumlapā), tādēļ šeit laikam ir vietā teiciens, kas neriskē tas nevinnē. Tomēr, neskatoties uz iepriekš minēto aizņemieties atbildīgi un izvērtējiet rūpīgi savas iespējas atmaksāt naudas aizdevumus noteiktajā termiņā.