Aizdevums pret automašīnas ķīlu

By | 8 oktobris, 2012

Kad pietrūkst nauda, iespējas iegūt papildus līdzekļus ir dažādas. Aizdevums pret automašīnas ķīlu ļauj iegūt līdz 90% no auto tirgus vērtības (līdz 15 000 latu) 1 dienas laikā. Svarīgākais – aizņemies un turpini braukt ar auto visu kredīta atmaksas periodu. (Piesakies aizdevumam pret automašīnu tagad vai lasi līdz beigām un uzzini visas nianses par šī darījuma aspektiem).

Kā iegūstams aizdevums pret automašīnas kīlu?

Mūsdienās, kad pieejami visdažādākie kredītu veidi, aizdevums pret automašīnas ķīlu ir pieejams pat cilvēkiem ar sliktu kredītvēsturi vai nav regulāri ienākumi. Lai saņemtu aizņēmumu pret auto ir jāizpilda šādi priekšnosacījumi:

  • automašīnai jābūt reģistrētai uz aizdevuma pieprasītāja vārda;
  • auto nedrīkst būt vecāks par 20 gadiem;
  • automašīnai ir jābūt izietai tehniskai apskatei;
  • auto ir jābūt OCTA apdrošināšanai (aizdevumam virs 2 tūkstošiem latu uz līguma darbības termiņu jābūt arī KASKO); 
  • nedrīkst būt neapmaksāts auto līzings (izņēmums – līzinga atlikusī summa ir neliela un daļa no aizdevuma tiek novirzīta līzinga pilnīgai nomaksai);

Kredīta summa nevar pārsniegt 15 000 latu un 90% no auto tirgus vērtības. Maksimālais termiņš uz  kuru tiek izsniegts aizdevums pret automašīnas ķīlu ir 5 gadi.

Auto aizdevuma saņemšanas instrukcija

Katram, kurš vēlas iegūt aizdevumu pret auto ķīlu ir jāizpilda 4 darbības:

  • jāpiesakas aizņēmumam internetā (anketā jānorāda pamatinformācija par sevi (vārds, uzvārds, personas kods) un par automašīnu (tehniskās pases un auto reģistrācijas numurs). Aptuveni 30 minūtes pēc reģistrēšanās saņemsi atbildi no kreditora par aizdevuma pieejamību.
  • jāparaksta aizdevuma līgums – elektroniski vai uzņēmuma filiālē (K. Ulmaņa gatve 86F);
  • jādodas uz tuvāko CSDD filiāli un jāreģistrē automašīna kā nodrošinājums aizņēmuma iegūšanai (pilnvaras projektu uz CSDD jau iepriekš nosūtīs kurjers);
  • Apsveicam! Kad visas formalitātes nokārtotas nauda kontā tiek ieskaitīta pāris stundu laikā. Atceries – aizdevums pret automašīnas ķīlu ļauj iegūt naudu un turpināt braukt ar savu auto.

Komisijas maksas, procentu maksājumi un citas svarīgas nianses

Piesakoties aizņēmumam, ir jāpārskaita 0,01 Ls uz kreditora bankas kontu. Šī procedūra ļauj pārliecināties, ka aizdevuma pieteikuma iesniedzējs ir sasniedzis 18 gadu vecumu, kā arī apiecina bankas konta īpašumtiesības. Papildus tam jārēķinās, ka dodoties uz CSDD noformēt pilnvaru, būs jānomaksā valsts nodeva par pilnvaras reģistrēšanu. Aizdevumam pret auto ķīlu šī nodeva ir 21 Ls. Komisijas maksa šī tipa aizņēmumam ir sākot no 32% gadā (1000 Ls aizdevumam uz 5 gadiem).  Līdzīgi kā vairumam kredītu, pagarinoties atmaksas termiņam, ikmēneša komisijas apmērs samazinās, taču palielinās kopējā summa, kas būs jāatmaksā kreditoram. Precīzu komisijas maksu plānotajam aizdevumam variet aprēķināt uzņēmuma mājas lapā. Gadījumos, kad rodas problēmas ar kredīta atmaksu, līguma termiņu iespējams pagarināt, taču tas būs maksas pakalpojums. Maksas apmērs būs atkarīgs no jūsu auto tehniskā stāvokļa, kredīta apmēra, termiņa un jūsu līdzšinējās sadarbības ar aizdevēju.

Aizdevuma atmaksa un atbildīga aizņemšsanās

Aizdevums pret automašīnas ķīlu ļauj iegūt naudu ātri un izdevīgi (turpini braukt ar savu auto), taču šis pakalpojums nav dāvana. Savlaicīga vai pat paātrināta aizdevuma atmaksa ļaus ietaupīt krietnu summu. Kredīta atmaksa notiek ļoti vienkārši – pārskaitot naudu uz kreditora bankas kontu un maksājuma uzdevuma informācijā norādot savu vārdu, uzvārdu un klienta numuru. Daudzi cilvēki ir aizmāršīgi, tādēļ, lai novērstu kavējumus kreditors katru mēnesi izsūta atgādinājumu (pēc izvēles – īsziņā un/vai uz epastu). Prakse liecina, ka šie paziņojumi ir ļāvuši ietaupīt naudu vairākiem simtiem klientu. Aizdevums pret automāšīnu ir pieejams daudziem, taču aizņemieties atbildīgi un izvērtējiet savas iespējas atmaksāt

Saskaņā ar Latvijas likumdošanu, aizdevēji nav tiesīgi pieprasīt kompensēt negūto peļņu, tas nozīmē, ka, ja naudu atmaksāsi ātrāk nekā līgumā noteikts nekas papildus nebūs jāmaksā. Ja tas tomēr tiek mēģināts darīt, sazinies ar Patērētāju tiesību un aizsardzības centra (PTAC) speciālistiem. Viņi sniegs bezmaksas juridisko konsultāciju un vajadzības gadījumā aizstāvēs tavas tiesības pret kreditoru. Ņemot vērā, ka PTAC izsniedz patēriņa kredītēšanas licences un var arī tās anulēt, uzņēmēji baidās no šīs iestādes. Rakstā apskatītais aizdevuma veids, protams, nav vienīgā iespēja kur dabūt naudu, taču situācijās, kad vajag vairāk par 200 Ls – 1000 Ls, aizdevums pret auto ķīlu var noderēt ļoti daudziem.