Interneta kredīts

By | 23 jūlijs, 2012

Šoreiz nerunāsim par to kā papildināt kredītu mobilajam internetam, bet par to kā aizņemties naudu internetā. Šobrīd interneta kredīts sniedz iespēju saņemt naudu ātri, vienkārši un izdevīgi. Pirmais aizdevums līdz 200 Ls ir pieejams bez komisijas maksas (0%), uz laiku līdz 30 dienām. Nav nepieciešama ķīla, izziņas vai galvotājs. Salīdzini kredītus, izvēlies izdevīgāko un piesaki nepieciešamo aizdevuma summu kreditora mājas lapā. Naudu kontā saņemsi aptuveni 10 – 15 minūšu laikā pēc reģistrēšanās.

Ātrais interneta kredīts ir pieejams visiem Latvijas iedzīvotājiem vecumā no 18 līdz 75 gadu vecumam, taču precīzs kredīta apmērs būs atkarīgs no papildus faktoriem, ko detalizētāk aplūkosim raksta turpinājumā. Pastāv iespēja, ka jauniešiem līdz 20 gadu vecumam un pensionāriem pēc 65 gadu vecuma tiek piedāvāta mazāka kredīta summa, jo viņu ienākumu apjoms vairumā gadījumu ir mazāks nekā citām iedzīvotāju grupām, taču tas nav 100% apgalvojums.

Kritēriji kredīta izsniegšanai

Galvenie kritēriji interneta kredīta izsniegšanai, neskaitot vecuma barjeru, ir divi – (1) ienākumu apjoms un regularitāte, kā arī (2) kredītvēsture. Vairumā gadījumu ikmēneša ienākumiem ir jābūt lielākiem par valstī noteikto minimālo mēnešalgu (200 Ls), kā arī jābūt nokārtotām iepriekšējām kredītsaistībām. Slikta kredītvēsture ir viens no galvenajiem šķēršļiem, kādēļ kredīts tiek atteikts, jo pašlaik daudzi aizdevēji ir nobažījušies par klientu maksātspēju un ir kļuvuši krietni piesardzīgāki nekā “treknajos gados”. Ja kredīts netiek izsniegts vienā uzņēmumā, ir vērts mēģināt to saņemt pie cita kreditora, jo katram no tiem ir savi, nedaudz atšķirīgi kritēriji un to ir iespējams izmantot savā labā. Otra alternatīva ir izvēlēties kredītu pret ķīlu (māja, dzīvoklis, zeme). Šādā gadījumā naudu iespējams saņemt 1 – 3 dienu laikā, taču pieejamā summa būs krietni lielāka un var pārsniegt pat vairākus desmitus tūkstošus latu. Kredītam iespējams pieteikties arī internetā (skat. linku iepriekš), tādējādi, aiztaupot sev lieku iešanu uz bankas filiāli.

Pirmais interneta kredīts bez maksas

Sākumā jau ieskicējām, ka pirmais kredīts internetā ir pieejams bez komisijas maksas, t.i. jāatmaksā tikai tik, cik aizņēmies. Šis nosacījums ir spēkā gadījumos, kad nauda tiek atmaksāta līgumā noteiktajā termiņā (ne ilgāk kā 30 dienu laikā) un kredīta summa nepārsniedz 200 Ls. Piemērs – aizņemoties 150 Ls uz 30 dienām, šajā termiņā būs jāatmaksā tie paši 150 Ls un ne santīms vairāk. Kredītu bez maksas piedāvā vairāki kreditori, taču ir vērts tos salīdzināt, lai uzzinātu, kurš piedāvājums ir izdevīgāks un jums piemērotāks. Īpašu uzmanību pievērsiet kredīta pagarināšanas maksai, jo tieši šī ir tā pozīcija par kuru daudziem nākas pārmaksāt visvairāk.

Statistika liecina, ka lielākā daļa kredītņēmēju aizņemas ne vairāk kā 100 Ls un naudu izmanto, lai segtu rēķinus, atmaksātu parādus vai iegūtu finansiālu atbalstu līdz nākamajai algai. Tas ir normāli, taču var palīdzēt jums tikai kā īstermiņa risinājums. Ja nauda līdz algai pietrūkst katru mēnesi, tad nepieciešama rūpīgāka pieeja budžeta plānošanai, kā arī jāizvērtē papildus ienākumu gūšanas iespējas, jo pretējā gadījumā ar laiku var sanākt iekulties nopietnos parādos. Ātrais interneta kredīts nav paredzēts regulārai lietošanai, bet tikai īpašiem gadījumiem, kad nav, kam paprasīt.

Ņemiet vērā, ka šis akcijas piedāvājums ir attiecināms tikai uz jaunajiem klientiem, līdz ar to, ja nepieciešams atkārtots aizdevums un vēlaties ietaupīt, izvēlieties citu kreditoru, kas piedāvā pirmo kredītu internetā bez komisijas maksas. Sekojot šai pieejai, jūs katrā reizē varēsiet ietaupīt no 10 Ls – 200 Ls, taču būsiet spiesti atkārtoti reģistrēties. Saglabājot lojalitāti sākotnējam aizdevējam naudu iespējams saņemt ātrāk, vienkārši nosūtot sms.

Kā atmaksāt interneta kredītu?

Kredītu jāatmaksā pārskaitot noteikto summu uz uzņēmuma bankas kontu. Lai to izdarītu jums ir nepieciešama internetbanka vai arī jādodas uz savas bankas filiāli. Ja vēlaties, variet atmaksāt kredītu krietni ātrāk nekā noteikts līgumā, turklāt bez jebkādām soda sankcijām. Savukārt, ja nevariet interneta kredītu atmaksāt noteiktajā termiņā ir iespējams pagarināt līgumu, taču tas būs maksas pakalpojums. Ja rodas kādas neskaidrības par jautājumiem, kas saistīti ar naudas atlīdzināšanu, kontaktējieties ar sava uzņēmuma klient apkalpošanas speciālistiem. Kreditori darbojas pakalpojumu biznesā un ir ļoti ieinteresēti uzturēt labas attiecības ar saviem klientiem. Lai to panāktu tiek ieguldītas milzīgas summas darbinieku apmācībā, tādēļ variet gaidīti uz ļoti laipnu attieksmi. Ja rodas pretenzijas pret apkalpošanu vai līguma nosacījumiem, kontaktējaties ar Patērētāju tiesību aizsardzības centru. Viņi ir atbildīgi par nebanku kreditētāju uzraudzību, izskata katru sūdzību un aizstāv patērētāju intereses.

Nobeigumā interneta kredīts ir ērta, vienkārša un izdevīga iespēja aizņemties naudu situācijās, kad tā nepieciešama steidzami un nav neviens, kam paprasīt. Ja ievērosiet līguma nosacījumus, naudas aizdevums internetā var izrādīties ļoti izdevīgs darījums, ko atlīdzināsiet jau no nākamās algas. Esiet apdomīgi un ivērtējiet savas iespējas atmaksāt.